(ВИДЕО+ФОТО) „Фчерашни новости“: Зошто едно младо момче-патриот е тажно?

Во недела од 20 часот на „Телма“ следува новата епизода на „Фчерашни новости“.
Еве што ќе гледаме во епизода 10:
– Фчерашни на терен: Разговор за рибарството

– Фчерашни откриваат: Како се споија медицината и судството?


– Фчерашни дознаваат: Зошто едно младо момче-патриот е тажно?

Не го пропуштајте следното издание на најгледаната хумористична серија. Гледајте ја епизодата 10 оваа недела на „Телма“ или во живо на „Фејсбук“. Останете во тек со екипата на нивните официјални страници на „Фејсбук“ и „Инстаграм“.


©EKRAN.MK Вестите на интернет страницата на редакцијата ЕКРАН.мк може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од ЕКРАН или посебен договор, не е дозволено превземање, користење или реемитување на вестите, во спротивно ќе уследи фактурирање на име „плагијат“ во вредност од 20.000 денари.

Видете следно

„Падот на Масада“ вечерва во Драмски

Вечерва во Драмскиот Театар во Скопје, со почеток во 20:00 часот ќе биде изведена театарската …