Tag Archives: хумор

(ВИДЕО) Што правел сопругот во породилната сала? Наместо да сними емотивен момент, тој ги насмеал сите со ОВОЈ ПОТЕГ…

Новата мајка Никол, попозната на TikTok по прекарот @nicoleaatkinson, со фотографија се пожалила од породилната сала, која ја направил нејзиниот сопруг за да документира многу емотивен момент од нивниот живот. Сепак, Никол не очекувала дека ќе добие ваква фотографија. Уште пред да ја објави фотографијата на TikTok, Никол знаела дека …

Повеќе »

(ФОТО) Брус Вилис позирал со ќерката: Со хумор против болеста

Брус Вилис во март минатата година објави дека се повлекува од актерството откако му беше дијагностицирана афазија, нарушување кое влијае на говорот. После тоа, тој не се појави во јавноста, а членовите на семејството станаа единствениот сигурен извор на информации за неговата состојба. За тоа најмногу е заслужна неговата сопруга …

Повеќе »

(ВИДЕО) Интервју – Зоран Спасов-Ѕоф: „Џабе живиш у Скопје, ако не го разбираш најдобриот хумор у свет!“

Новата книга на авторот Зоран Спасов-Ѕоф, „Џабе живиш у Скопје”, неодамна на промоција го собра речиси цело Скопје. Откако 600 луѓе дојдоа да ја слушнат скопската приказна на Ѕоф, книгата е број еден најпродавана во „Литература”. Ѕоф вели дека ја напишал, затоа што тоа му го должи на Скопје. „Сите …

Повеќе »

Какви мажи сакаат жените – оваа особина е пресудна

Жените сакаат некој кој е забавен и великодушен, додека мажите сакаат некој кој изгледа како сексуално достапна личност која се смее на нивните шеги, открија норвешките истражувачи. Научниците тврдат дека ја откриле тајната на успешното флертување. Додека некои луѓе успеваат да флертуваат, други немаат баш завидни резултати. Истражувањето на тим …

Повеќе »

Хумор до крај: Еве што одговорила Туцаковиќ на прашањето зошто пуши додека е болна

СРПСКАТА и регионалната јавна сцена се збогува со Марина Туцаковиќ, која почина во неделата. Авторката почина по долга и тешка болест, а нејзините пријатели и колеги се сеќаваат на моменти со неа исполнети со хумор. Нејзината кума Маријана Петровиќ гостувала во емисијата на Јована Јоксимовиќ и се сетила на последните …

Повеќе »

Овој облик на однесување ги решава сите проблеми меѓу партнерите

Ако размислувавте за потенцијалните квалитети на вашиот иден партнер, веруваме дека „добра смисла за хумор“ ќе заврши на самиот врв на вашата листа. Еволуцијата се погрижи вештината да се насмеат другите луѓе да е пожелна карактеристика на партнерот. Низ историјата, мажите се обидувале да ги шармираат дамите со помош на …

Повеќе »

(ВИДЕО) Со хуморот на „Преспав“ во новата 2021. година – три часа новогодишна програма со многу песни и смеа!

Најпопуларната тв серија „Преспав“ и оваа година своите обожаватели ќе ги внесе во новата година…Од продукцијата најавуваат многу интересни и хумористични содржини со цел што повесело да ја заборавиме годината која ни го промени животот… Трета година по ред, најпопуларната ТВ серија Преспав подготвува специјално новогодишно издание што се емитува …

Повеќе »

(ВИДЕО) ЗА КРАЈ НА КАРАНТИНОТ ВО НЕДЕЛА: „Преспав“ со специјална, вонредна, епизода!

Крајот на овој викенд карантин ќе биде посебно интересен и хумористичен за љубителите на една од најдобрите македонски тв серии „Преспав“… Во недела, во редовниот термин, ќе биде емитувана специјална вонредна епизода „КОВИД еден без дваесет”. „Целиот тим работеше на епизодата волонтерски и доброволно, а средствата собрани од маркетинг пораките …

Повеќе »

(ФОТО) Ништо не се променило – На предизвикот на одолеал ниту Новак Ѓоковиќ, со својата објава ги насмеал обожавателите!

Последните денови социјалните мрежи се преплавени со фотографии на познати личности кои го прифатиле предизвикот под наслов #10YearChallenge (10. години предизвик), и објавиле како изгледале пред 10.години. Предизвикот не сакал да го пропушти ниту моментално најдобриот тенисер на светот кој ниту овојпат не ја пропуштил приликата да ја покаже својата …

Повеќе »