Вело Родео денес во Градскиот Парк во Скопје

Денес со почеток во 10:00 часот во Градскиот парк – Школка во Скопје, ќе се одржи омилениот вело настан  на најмалите, но и возрасните – Вело Родео 2024.

На Вело Родео посетителите и најмладите велосипедисти ќе уживаат во Вело трка, бавна трка, баланс трка, правење еко експерименти, игри, ликовни работилници, музика, читање книги,  играње извиднички игри, многу забава, смеа и убав ден поминат во Градскиот парк.


За Вело трката потребно е децата да имаат свој велосипед и задолжителна опрема кацига. Учесниците без кацига нема да имаат можност да учествуваат на трките поради безбедносни причини.

За сите останатати активности потребно е само да дојдете со вашите деца и да уживате заедно на Вело Родео 2024.


Вело Родео е настан од отворен карактер, со присуство на настанот се согласувате да сте дел од видео и фото материјалите на Вело Родео. Секој учесник учествува на своја одговорност.

Настанот е дел од Re-Cycling проектот, ко-финансиран од Европска Унија.


©EKRAN.MK Вестите на интернет страницата на редакцијата ЕКРАН.мк може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од ЕКРАН или посебен договор, не е дозволено превземање, користење или реемитување на вестите, во спротивно ќе уследи фактурирање на име „плагијат“ во вредност од 20.000 денари.

Видете следно

Денес роденден прославува нашата истакната актерка Јоана Поповска

Јоана Поповска е родена во Битола на 18 јуни 1943 година. Таа е македонска театарска, …