светски звезди

Почина Ѓорѓе Балашевиќ – Короната го заврши патувањето на Панонскиот морнар

Познатиот кантавтор Ѓорѓе Балашевиќ почина на 67-годишна возраст. Балашевиќ беше примен на Инфективната клиника пред три дена, каде се лекувал од пневмонија, но почина од компликации поради корона.Лекарите два и пол часасе обиделе да го оживеат. Ѓорѓе Балашевиќ беше југословенски и српски кантавтор и поет. Тој беше член на групите …

Повеќе »

(ФОТО) ЌЕРКАТА НА ЏОН ТРАВОЛТА Е ВИСТИНСКА УБАВИЦА: Има 20. години и многу ЛИЧИ на славниот ТАТКО!Наследничката на американскиот актер отсекогаш знаела дека ќе се занимава со глума

Ела Траволта (20), ќерка на актерскиот пар Џон Траволта (67) и Кели Престон (59), тргнала по стапките на нејзините родители. Благодарение на својот талент и прекрасните црти на лицето, Ела сними неколку филмови и веќе заработува пари во Холивуд. Ако на тоа го додадеме и фактот дека таа е ќерка …

Повеќе »

(ВИДЕО+ФОТО) Славната пејачка открила дека поради грешка животот ќе го помине во пекол: „Докторите ми рекоа дека имам уште 10. минути живот“

Таа открила дека предозирањето и влијаело околу оштетувањето на мозокот и дека и’денес има последици од сето тоа… Американската пејачка и поранешна дизни ѕвезда Деми Ловато (28) неодамна открила дека има оштетување на мозокот откако во 2018. година откако се предозирала претрпела мозочен удар и инфаркт. Имено 28. годишната Ловато …

Повеќе »

(ФОТО) Била една од најубавите глумици – пластичниот хирург ја упропастил

Убавата актерка Ешли Џад е уште една жртва на лудите холивудски императиви кои не им дозволуваат на жените да остарат. Со годините го уништуваше својот изглед со ботокс, а минатата година објаснила зошто го сторила тоа.   View this post on Instagram   A post shared by Ashley Judd (@ashley_judd) …

Повеќе »

(ВИДЕО) Сите ние сме Ангела Меркел: Хит видео на лидерката без маска

Доцните на работа, набрзина го барате паричникот да го ставите во торбата, ги барате клучевите, брзо ги облекувавте чевлите, конечно излегувате и пред зградата сфаќате: ја заборавивте маската. Веруваме дека ова им се случило на сите, а Ангела Меркел тоа го има снимено на камера. Маските станаа дел од нашите …

Повеќе »

(ФОТО) Ријана со фотографија во топлес „го запалила“ Инстаграм!

Атрактивната пејачка Ријана на својот Инстаграм објави фотографија без градник и за кратко време собра голем број лајкови. Ријана (32) со причина има повеќе од 90 милиони следбеници на Инстаграм. Голите фотографии се нејзин заштитен знак, а сега ги воодушеви обожавателите со уште една ваква фотографија. Таа позираше во боксерки …

Повеќе »

(ВИДЕО) Салма Хаек: Плачев додека со Бандерас ги снимав секс сцените

Познатата холивудска актерка Салма Хаек ги одигра своите први улоги во мексиканските теленовели кон крајот на 80-тите, додека во Холивуд се проби малку подоцна. Филмот што и ја отвори вратата во 1995. година беше „Десперадо“ во режија на Роберт Родригез, во кој таа го толкуваше партнерот на Антонио Бандерас. Сега, …

Повеќе »

(ФОТО) После веста дека Меган го чека второто дете се огласиле и од Бакингамската палата

Принцот Хари и Меган Маркл на Денот на вљубените објавија дека очекуваат уште едно дете, а сега се огласила и Бакингемската палата. Претставниците на кралското семејство изјавиле дека семејството е воодушевено од веста.   View this post on Instagram   A post shared by ◎ ROYALTY FASHION ◎ (@royaltyfashion22) „Нејзиното …

Повеќе »

(ФОТО) Таа е второродено дете на кралицата, и само 15-та по ред за круната. Како?

ПРИНЦОТ Хари и Меган Маркл објавија дека очекуваат уште едно дете. Бебето што ќе се роди ќе биде осмиот член на кралското семејство што е во ред за британската круна, преместувајќи ги чичковците и тетката на нејзиниот татко за едно место.   View this post on Instagram   A post …

Повеќе »