светски звезди

(ФОТО) Меган и принцот Хари соопштиле прекрасна вест: Пристигнува уште едно бебе!

Принцот Хари и неговата сопруга Меган Маркл повторно ќе станат родители! Веста беше потврдена вчера, 14 февруари, на Денот на вљубените. „Можам да потврдам дека Арчи ќе стане постар брат“, ја потврдил среќната вест портпаролот на принцот Хари и Меган, објави „Гардијан“. Инаку Меган и Хари веста ја објавиле на …

Повеќе »

(ФОТО) Првата дама на САД направила голема промена во Белата куќа за денот на вљубените: Прва и единствена!

Првата дама на САД Џил Бајден поставила специјално уметничко дело, кое сама го изработила, по повод денот на вљубените. Како што јавуваат медиумите, претседателот на САД заедно со сопругата излегол во дворот за да ги види овие живописни уметнички дела.   View this post on Instagram   A post shared …

Повеќе »

(ФОТО) СВЕТСКИ МЕДИУМИ – На Меланија и се смачило: Прашање на момент е кога ќе се разведе!

Според странските медиуми, Меланија Трамп е ладна во односите со нејзиниот сопруг и поранешниот американски претседател Доналд Трамп по напуштањето на Белата куќа, а на многумина им се чини дека разводот е неизбежен. Меланија била револтирана од протестот на приврзаниците на Доналд во Капитол, што доведе до хаос и смрт …

Повеќе »

(ФОТО) ЏАСТИН ТИМБЕРЛЕЈК ИМ СЕ ИЗВИНИЛ НА БРИТНИ СПИРС И ЏЕНЕТ ЏЕКСОН: „Знам дека згрешив, ќе се обидам да бидам подобар!“

Џастин Тимберлејк им се извинил на Бритни Спирс и Џенет Џексон за своето однесување во минатото. Тој објавил долга порака на својот Инстаграм профил и го направи она што многу фанови го посакувале. „Ги видов таговите и ми е жал што моето однесување во минатото придонесе за проблемот, кога го …

Повеќе »

(ФОТО) Бунтовна европска принцеза: Живее на фарма и одгледува кози!

Беатрис Боромео е дел од познатото кралско семејство од Монако и снаа на принцезата Каролина. И’ покрај припадноста на престижно семејство, таа живее според нејзините правила. Сака да остане на фармата, да произведува сопствено сирење и зеленчук, а сака да се грижи и за домашни животни.   View this post …

Повеќе »

(ВИДЕО+ФОТО) КРАЛСКИ – Принцот Хари и Меган Маркл „упаднале“ на час по поезија: Нивната постапка сите ги воодушевил!

Меган Маркл и принцот Хари приредиле изненадување и ги воодушевиле сите љубители на поезијата. Меган Маркл и принцот Хари „упаднале“ меѓу група млади поети и им приредиле изненадување за цел живот! Минатиот викенд, војводата и војвотката од Сасекс се приклучиле на виртуелен час по поезија за тинејџери организиран од непрофитната …

Повеќе »

(ФОТО) ТРАГИЧНА животна приказна и УШТЕ ПОЛОШ КРАЈ: ПОГРЕШНИ мажи и ДРОГА ја ЧИНЕЛЕ ЖИВОТ – Денес се навршуваат 9. години од смртта на Витни Хјустон

Витни Хјустон е една од најпродаваните уметнички на 20. век, но наместо со нејзиниот глас медиумите, главно, се бавеа со нејзината зависност од дрога… Поминаа девет години од трагичната смрт што го преплави светот на музиката со тага. Веста дека музичката дива Витни Хјустон почина откако беше пронајдена во бесознание …

Повеќе »

Џенифер Лопез не е загрижена поради гласините за љубовната афера на нејзиниот свршеник

Џенифер Лопез и нејзиниот свршеник, пензионираниот безбол играч, Алекс Родригез периодов се актуелни поради неговата наводна афера со Медисон Лекроа, ѕвезда од серијата „Јужњачки шарм“ (Southern Charm).   View this post on Instagram   A post shared by Jennifer Lopez (@jlo) Како што пренесува „Ентертејнмент тунајт“, според неименувани извори блиски …

Повеќе »

(ФОТО) Исповед на Ким Новак: „Избегав од Холивуд за да преживеам“

Иако имаше одлична кариера во Холивуд, Ким Новак решила да остави сè пред 30. години, а за вистинските причини за напуштањето собрала сили да зборува само со децении, во нејзината книга „Ким Новак: Нејзината уметност и живот“. Потребни беа децении фановите на Ким Новак конечно да ја дознаат вистината. Во …

Повеќе »