светски звезди

(ФОТО) ГЛАСИНИ – ГЛУМИЦАТА СЕ РАЗВЕДУВА ПОСЛЕ 18 ГОДИНИ: Тоа би можело да ја чини дури 200. милиони долари!

Долго време се шпекулираше за разводот на актерката Џулија Робертс и Дени Модер. Како што се пренесува, семејството на Дени не може да ја поднесе познатата снаа, па неговата сестра Џил Модер во повеќе наврати отворено изјавила дека Џулија е вообразена, разгалена дива која бара посебен третман не само за …

Повеќе »

СЕ ПОЈАВИЛЕ ДЕТАЛИ ОД ПРЕДБРАЧНИОТ ДОГОВОР: Џенифер Лопез е подготвена на ОВА ако нејзиниот иден сопруг одбие да го ПОТПИШЕ!

Џенифер Лопез и нејзиниот вереник Алекс Родригез ја откажаа својата венчавка поради пандемијата на корона вирусот, а сега се појавија деталите од предбрачниот договор, што многумина шокирале. Имено, една од причините зошто тие ја ставија венчавката во мирување е обемниот предбрачен договор. Сепак, токму тој бил причина за нови, големи …

Повеќе »

(ФОТО) Ова е убавата Мирјана на која Кичо и ја напишал песната „Поради една прекрасна црна жена“

Кичо Слабинац почина, а генерациите најмногу ќе го паметат по неговиот безвременски хит „Поради една прекрасна црна жена“. Песната е напишана во раните седумдесетти години и секако е еден од неговите најголеми хитови, кој со задоволство се слуша и 48. години подоцна. Плочата се продала во милиони примероци по објавувањето, …

Повеќе »

НЕШТО ЛАЖНО СЕ СЛУЧУВА : Илон Маск и’ позитивен и’ негативен на корона!

Извршниот директор на Тесла, Илон Маск, рекол дека направил четири тестови истовремено за вирусот корона, од кои два биле позитивни, а два негативни. Тој тоа го објави на својот Твитер и изрази сомнеж дека нешто лажно се случува. Something extremely bogus is going on. Was tested for covid four times …

Повеќе »

ПОЧИНА КИЧО СЛАБИНАЦ: Музичкиот великан долго се бореше со тешката болест

Денес почина еден од најпознатите пејачи од поранешна Југославија, Крунослав Кичо Слабинац (76). Пејачот беше опериран неколку пати во изминатите месеци, и иако неговите роднини се надеваа дека сè ќе биде подобро, лекарите постојано ги подготвуваа за најлошото Зад себе ги остави неутешните синови Павао (41) и Иван (39), пријатели …

Повеќе »

И’ Хју Грант прележал корона: „Имав чудни симптоми!“

Познатиот британски актер Хју Грант во интервју за „The Late Show“ зборувал за неговата борба против коронавирусот, со која се сретнал на почетокот на пандемијата. Тој исто така ги открил сите необични симптоми кои се појавиле кога се заразил, а како што рекол, првиот симптом што го почувствувал е прекумерното …

Повеќе »

(ФОТО) Британците бесни на Меган и Хари: „Со овој потег допреа ново дно!“

„Секој пат кога ќе помислам дека војводата и војвотката од Сасекс отидоа предалеку, тие одат еден ужасен чекор напред. Тоа е како некоја ужасна игра на вистината или предизвикот, во која не им е грижа или не ги разбираат последиците, туку мислат само на личното задоволство и придобивки,сега и засекогаш, …

Повеќе »

(ФОТО) ГИ КРШТЕВА – ЖИВОТОТ И СМРТТА НА ДИЈАНА Е ПОЛН СО МИСТЕРИИ: ОВАА ЖЕНА и била најдобра пријателка! Еве што таа и денес им значи на принцовите

Дури и по повеќе од две децении, животот и смртта на принцезата Дијана никогаш не престануваат да ја интригираат светската јавност. Нејзиниот живот во кралското семејство медиумите го следеа од ден на ден, секој нејзин чекор беше познат, но дури и по разводот со принцот Чарлс, интересот за неа не …

Повеќе »

(ФОТО) Некогаш најсекси мажот на светот потполно се запуштил: ДиКаприо ужива на плажа и не се грижи за изгледот!

Сцената беше уште помалку привлечна поради панталоните што делумно му паднаа од половината… Можеби е ноември, но Леонардо ДиКаприо (45) не се откажува од омиленото летно поминување на времето. Славниот актер, кој утре ќе го прослави својот 46-ти роденден, поминал пријатно време дружејќи се на плажата во Малибу со својата …

Повеќе »