Сцена

(ФОТО) Оскаровецот Том Хенкс со интервју од 2013. година ги налутил Албанците

Оскаровецот Том Хенкс во почетокот на 2013. година дал интервју за телевизиската станица Е! и во емисијата изјавил дека Косово e српско и дека еден ден Србите повторно ќе се вратат во својата земја. Неговото интервју било „шерувано“ од многу други медиуми, а сега после четири години повторно е актуелизирано …

Повеќе »

(ФОТО) Семејството на Жељко Јоксимовиќ побогато со две ќерки: Гордиот татко ги објави нивните имиња

Уште од моментот кога беше познато дека сопругата на популарниот Жељко Јоксимовиќ е бремена и дека носи близнаци беше објавено дека бебињата ќе се родат во октомври. Водителката Јована Јоксимовиќ се породила синоќа, малку пред полноќ во болница во Белград и на свет донела близначки, а гордиот татко, пејачот Жељко …

Повеќе »

(ФОТО) Никаде нема мир: Обожавателите го следат во чекор

Пирс Броснан и остатокот од екипата за филмот „Мама миа“, на островот Вис, во Хрватска, секој слободен момент го користат за прошетка по местото но често ги запираат обожаватели, за заедничко фотографирање. Глумецот, велат, не е воодушевен од таквата состојба… Ирскиот глумец Пирс Броснан (64) на островот Вис е под …

Повеќе »

(ВИДЕО+ФОТО) Тошо Малерот се врати од Австралија да гласа: Дали се подготвува нова „К-15“?

Тошо Малерот се врати дома, а на аеродром го пречекал Миле Паника… Пред неколку години Васко Тодоров се пресели во Австралија, каде што се ожени. Но, македонската јавност оттогаш го очекува неговото враќање и новата средба со Бубо Каров и Бранко Огненовски и можеби (се надеваме) некоја нова „К-15“ серија. …

Повеќе »

(ВИДЕО) Официјално промо видео за новата песна на Тоше Проески

Традиционално, на 5. октомври годинава по 10. пат на плоштадот Македонија ќе се одржи настанот „Биди и ти дел од ѕвезденото небо на Тоше“, кој се одржува на денот кога се одржа последниот концерт на нашата најголема музичка ѕвезда, а годинава премиерно ќе биде прикажана уште една необјавена песна „Light …

Повеќе »

Оливер Драгојевиќ се подготвува за враќање на сцената

Омилениот хрватски пејач, но и миленик на многу генерации во регионот, е истраен во лекувањето. Концентиран на опоравувањето и размислува позитивно. За две недели ќе го има првиот настап по востановувањето на дијагнозата… На Оливер во почетокот на август, откако му се слошило на погребот на блискиот пријател и музичар …

Повеќе »

Дали знаевте? Хари не е вистинското име на омилениот принц…Ова се вистинските имиња на членовите на британското кралско семејство…

„Километарски потпис“… Членовите на британското кралско семејство повеќето ги знаат како „принц тој и тој“, „принцеза таа и таа“ и слично, но работите ниту одблизу не се така едноставни. Еве како навистина се викаат… Принцот Хари Верувале или не, Хари не е неговото вистинско име. Тој всушност се вика, со …

Повеќе »

(ВИДЕО) О Џеј Симпсон излегол од затвор

О Џеј Симпсон денес е пуштен на слобода, јавуваат светските агенции, повикувајќи се на изјави на гласноговорничката на затворот во Невада. Да потсетиме, уште во почетокот на годината било објавено дека тој би можел да биде пуштен на слобода откако отслужил една третина од казната. Имено после девет отслужени години, …

Повеќе »

(ФОТО) Нови проблеми за Џим Кери: И’ од гробот починатата девојка го открива во лошо светло – “Ме воведе во свет на кокаин, проститутки, болести…”

Катриона Вајт во 2013. година си го одземала животот со предозирање. Семејството набрзо во јавноста излегло со шокантни информации за Џим Кери, нејзиното поранешно момче, обвинувајќи го за се’ што и се случило на Вајт. Во јавноста се појавила и порака која поранешната девојка на Џим Кери, Катриона Вајт, му …

Повеќе »