Сцена

Вечерва финална вечер на „Макфест“: Кого ќе гледаме на прогласувањето а кој ќе ја освои публиката?

Изминатите два ден во Штип се одржаа двете полуфинални вечери на годинешното издание на „Макфест“. Видно изменето и во поглед на учесниците и во однос на наградите чии износи драстично се менуваа последната недела, како и модернизирањето (односно враќање на старо) со настап на матрица… Сепак, најважно е што ќе …

Повеќе »

(ВИДЕО) Ново на македонската музучка сцена:„Аманет“ со синглот „Македонија“

Кога во вас е музиката и големата љубов кон неа кога и да е ќе и се вратите. И’, токму тоа се случува со двоецот од групата „Аманет“, многу симболично за нивната голема љубов кон музиката. Деновиве во етерот, како и преку социјалните мрежи, битолската група ”Аманет” ја промовира првата …

Повеќе »

(ФОТО) Симона Поповска со емотивна балада: “Сама”

Есента со сите нејзини убавини за пејачката Симона е вистинското време за промоција на новата песна. По мала пауза, емотивна балада насловена “Сама”- дело на Иле Спасев-музика и аранжман, текст на Даниела Хаџи -Тоневска, а пратечките вокали ги испеа Панче Касапски. За оваа песна се очекува и видео запис. „Освен …

Повеќе »

(ФОТО) За улога се здебелила 20. кг, па се изобличила со пластична операција: Вака денес изгледа Рене Зелвегер

Глумицата денес има 48. години, а изгледа потполно поинаку во однос на почетокот на кариерата… Рене Зелвегер тврди дека немала естетски корекции на своето лице, но нејзините фотографии го покажувале спротивното.

Повеќе »

(ФОТО) „Макфест 2017“: Многу познати ноти но и извонредни композиции!

Годинава традиционално, во првиот викенд во октомври, започна годинешното издание на фестивалот на забавни мелодии „Макфест 2017“. Годинава за разлика од претходните, изведувачите пееа на матрици, а изостана оркестарот во живо. Како домаќин на сцената кој ја водеше програмата се појави водителот Димитар Атанасовски кој не е првпат во оваа …

Повеќе »

(ВИДЕО) Ова е најавуваната, нова, песна од Тоше Проески

На десетгодишнината од последниот концерт на Тоше Проески, синоќа беше објавена нова негова песна на англиски јазик. Песната е со наслов „Light the flame“ и е авторско дело на англискиот продуцент Енди Рајт. Песната беше објавена на традиционалниот настан „Ѕвездено него“ на плоштадот Македонија и е најава за нов англиски …

Повеќе »

(ФОТО) Еден од најдобрите филмови во 2016. ќе стане телевизиска серија

Исчезнатата порно глумица и двајца приватни детективи кои случајно влетале во случајот – дејствието на филмот „Добри момци“ заинтересирала битни луѓе во Холивуд па тој филм сега станува серија… Продуцентот Џоел Силвер развива нова серија на основа на филмот кој го продуцирал во 2016. година. Станува збор за делото „Добри …

Повеќе »

(ВИДЕО) Викторија Лоба го промовираше видеоспотот за песната „Дојди“

Во пријатна атмосфера, во друштво на своите најблиски пријатели и соработници, поп-пејачката Викторија Лоба денеска го промовира видеоспотот за својата последна песна „Дојди“. Песната е авторско дело на Роберт Билбилов, долгогодишниот соработник на Лоба, спотот го режира Огнен Шапковски, а го снимаше „Мелем продукција“. На промоцијата, замислена повеќе како опуштено …

Повеќе »

Вечер на вистинско уживање:Ал Ди Меола ќе ги свири „Битлси“ во МОБ!

Авалон продукција го најави следниот проект за оваа година- еден од најголемите светски и најнаградувани гитаристи на сите времиња, после пауза од речиси 10. години повторно се враќа во Скопје, со два ексклузивни концерта во една вечер (од 20. и од 22. часот), на 25.тти ноември во Македонската Опера и …

Повеќе »