Сцена

(ФОТО) Ќерката на Брус Вилис позирала со голи гради но фановите повеќе ги заинтригирало нешто друго

Двесетишестгодишната Скаут ЛаРу Вилис, ќерка на Брус Вилис и Деми Мур, на Инстаграм објавила фотографија на која позира само во гаќички. Вилис на фотографијата е со сестрата Талула, во необична поза, градите ги покрила со раце, но ниту нејзините бели гаќички не скриле многу. „Барем да можам по цел ден …

Повеќе »

(ФОТО) Шенон Доерти ја победила свирепата болест, но ја мачат стравови…

Глумицата користејќи ги социјалните мрежи со следбениците ги делела искуствата за време на лекувањето на ракот на дојка. Сега тврди дека е здрава, но не може да се справи со последиците од тешкото опоравување… Шенон Доерти (46) после борбата со ракот со дојка, поради што имала мастектомија, хемотерапија и зрачење …

Повеќе »

(ВИДЕО+ФОТО)  Премиерата на „Јас, Тониа“ во сенка на секси фустанот на Марго Роби

27. годишната глумица Марго Роби последните денови е секаде, а повод е промовирањето на нејзиниот нов филм „Јас, Тониа“. Филмот е биографска драма за славната лизгачка Тониа Хардинг, која имала многу интересен и бурен и’ приватен и’ професионален живот. А, синоќа во Лос Ангелес била одржана премиера на која сите …

Повеќе »

(ГАЛЕРИЈА) Клуни ги донел близнаците во Лос Ангелес: „Каков татко ќе бидам ако не си ги извалкам рацете и менувам пелени!“

После повеќемесечниот престој во Европа, холивудскиот глумец со сопругата Амал и близнаците Ела и Александер се вратил во Лос Ангелес. Четиричленото семејство на аеродромот ги пречекале блиските пријатели, сопружниците Синди Крафорд и Ренде Гербер Откако во почетокот на јуни станал татко на близнаците Ела и Александер, холивудскиот глумец Џорџ Клуни …

Повеќе »

Џони Холидеј, „францускиот Елвис“, починал на 74. години

Џони Холидеј, пејачот познат под прекарот „француски Елвис“, кој го популаризирал рокенролот во таа земја, починал во 74. година после долга борба со рак на белите робови, известила денес, неговата сопруга, глумицата Летиција Халидеј (42). „Џони не напушти. Ги пишувам овие зборови не верувајќи. Сепак, вистина е. Мојот маж повеќе …

Повеќе »

(ВИДЕО) Масимо Савиќ: Беби Дол и јас се разделивме грдо, во „нељубов“…

Во осумдесеттите го снимиле дуетот „Sunca sja, trava miriše“, а биле повеќе од колеги. Масимо и Беби Дол тогаш „се забавувале“, а на настапите во живо, сметат многумина, меѓу нив се чувствувала „искра“. Хрватскиот пејач се потсетил на својата врска со колешката од естрада, Беби Дол (55). „Се разидовме во …

Повеќе »

(ВИДЕО) Кејт Винслет открила кој секси глумец требало да глуми во „Титаник“ наместо Леонардо ДиКаприо

Иако од премиерата на култниот „Титаник“ минале повеќе од дваесет години, филмот и се’ во врска со него и понатаму им се многу интересни на милиони луѓе ширум светот. Откако режисерот, неодамна, објаснил зошто Џек не и се придружил на Роуз на вратата и така си го спаси животот, сега …

Повеќе »

(ВИДЕО+ФОТО) Писмата на Грета Гарбо го откриваат нејзиниот осамен и тажен живот

Колекција од писма на американската актерка со шведско потекло Грета Гарбо, која наскоро ќе се најде на аукција, откриваат колку оваа најенигматична ѕвезда на Холивуд била осамена. Колекцијата од 36. писма, напишани помеѓу 1930. и 1940. година ја прикажуваат Гарбо како „осамена и изолирана жена”, пренесува BBC. Гарбо, и покрај …

Повеќе »

(ФОТО) Меган Маркле откриена во креации на Тони Матичевски

Oткако врската со принцот Хари стана официјална, актерката Меган Маркл не престанува да биде во фокусот на вниманието.А, со самото тоа се „претура“ по се’ што досега направила, на секое поле. Вниманието, овој пат го привлече со креациите на познатиот австралиски дизајнер со македонско потекло, Тони Матичевски. Се работи за …

Повеќе »