Сцена

(ФОТО) Моника Белучи во тенкиот фустан покажала повеќе отколку што сакала

Италијанската глумица во Шпанија примила награда за својата богата актерска кариера, која и ја врачил колегата Џон Малкович. Белучи блеснала во розев фустан.. Моника Белучи (52) на 65. Филмски фестивал во Сан Себастијан покажала и’ повеќе отколку што очекувала. Шармантната Италијанка облекла розев фустан од тенок материјал под кој се …

Повеќе »

(ФОТО) Го покажала прстенот: Стетам и Роси тајно се венчале!

Британскиот глумец Џејсон Стетам дваесет години помладата убавица ја запросил во почетокот на минатата година. Тогаш за свршенички прстен „искеширал“ дури четврт милион фунти. Little Statham ☺️❤️❤️👼🏻 Congratulations mummy and daddy – @rosiehw and @jasonstatham xxx I'm in love! #love #TFLers #photooftheday #20likes #amazing #smile #follow4follow #like4like #infant #instalike #black …

Повеќе »

(ВИДЕО+ФОТО) „Тајфата“ ја претстави „Песно стара“ со видео запис и музика створена од најдлабоките емоции

Сеќавањата со пријателите, саканите и родителите никогаш не се забораваат. Тие се трансформираат во нешто повеќе, нешто што со себе не привлекува само слики од одредена ситуација туку чувства кои ја разгоруваат и исполнуваат душата. Оваа клучна човечка доблест да се сеќаваме на моментите кои градат карактер Никола Јанков – …

Повеќе »

(ФОТО) Актерката Ристиќ обвинета за расизам и ксенофобија

Обвинението е заради навредливи коментари на социјалната мрежа Фејсбук насочени кон ромската заедница. Актерката Ирена Ристиќ е осомничена за предизвикување омраза на национална, верска и друга дискриминирачка основа. Јавното обвинителство ја повикало на распит на 13 октомври како осомничена. Поканата Ристиќ самата ја објави на фејсбук профилот. Во дописот од …

Повеќе »

(ФОТО) Натали Грубовиќ роди ќерка!

Водителката и поранешна бинго-девојка Натали Грубовиќ синоќа се породила во „Систина“ во Скопје. Таа и нејзиниот сопруг, адвокатот Дрен Глушаќ го добија своето прво дете, ќеркичка, пишува Либертас. Како што е познато, пред неколку години Натали се пресели во Белград каде се обиде да изгради манекенска кариера, но изгради прекрасен …

Повеќе »

(ВИДЕО+ФОТО) Битолчанецот Крис Петровски рамо до рамо со холивудските ѕвезди!

Младиот Крис Петровски кој е роден во Битола, како мал со семејството се преселува на Нов Зеланд. Но, неговата желба за глума го води во Лос Ангелес каде последните четири години е дел од актерската екипа на тв серијата „Madam Secretary“. Great time on set with the mighty @timmydaly and …

Повеќе »

(ВИДЕО) Лепа Брена се потсетила како пред 26. години изгледала како невеста!

Во последно време Лепа Брена е многу емотивна, можеби поради проблемите со снаите. Но, како и да е носталгично се присетила на денот кога била невеста во венчаница и му го кажала судбоносното „ДА“ на својот Боба. Свадбата се случила на 7.ми декември далечната 1991. или пред цели 26. години. …

Повеќе »

(ВИДЕО+ФОТО) Умрел Хју Хефнер: Основачот на „Плејбој“ починал во 91. година

Основачот и сопственик на познатиот магазин „Плејбој“, Хју Хефнер, починал во 91. година во Лос Ангелес. Роден е во 1926. година во Чикаго, а дамнешната 1953. година со само 600. долари, Хју Хефнер го основал магазинот „Плејбој“ кој во текот на годините прераснал во мулти-милионска индустрија. Хефнер во текот на …

Повеќе »

Клои Кардашијан го чека првото дете!

Откако Ким и Канје најавиле дека ќе станат родители по трет пат и’ Кајли Џенер објави дека е бремена. Но, се чини дека уште една сестра Кардашијан ќе стане мајка. Клои Кардашијан е бремена и го очекува своето прво дете со кошаркарот Тристан Томпсон, пишуваат американските медиуми. Иако не е …

Повеќе »