Сцена

(ВИДЕО) Мартинијан дочекан со овации во „Ѕвездите на Гранд“

Есента, се чини ќе биде многу успешна за младиот пејач. По пауза од две сезони, Мартинијан Кириловски повторно се врати на големата сцена на Гранд шоуто, каде беше дочекан од овации, не само од публиката, која очигледно го запомнила многу добро од првата сезона која се емитуваше во Македонија, туку …

Повеќе »

Дали Македонија ќе учествува на „Песна на Евровизија 2018“?

Деновиве во македонскиот медиумски простор беше објавен напис кој „тврди“ дека Македонија нема да учествува на Евросонг наредната година со тврдење дека пријавувањето е завршено. Иако, термините на Евровизија се многу цврсти и се неменливи, сепак се чини дека медиумот не ги прегледал убаво сите информации за музичкиот натпревар кој …

Повеќе »

(ФОТО) Приказна која го шокирала Балканот: Познат пејач барал лешеви за да ги изнајми на еден ден!

Потегот на хрватскиот музичар многумина оставил во шок! Имено, Филип Диздар посетувал места покрај Загреб за да пронајде леш кој би го користел за снимање спот. Малку е да се каже дека оваа приказна го вџашила регионот. Пред некое време сакал да екранизира една од своите песни и за тоа …

Повеќе »

(ФОТО) Спотот на Еминем со дуксери на македонски јазик

Раперите од Бафало, Вестсајд Ган и неговиот брат Конвеј на спотот се појавуваат облечени во дуксери со натпис „семоќниот“ на македонски јазик. Американскиот рапер Еминем сними политички мотивиран спот во кој се нафрла врз американскиот претседател Доналд Трамп. Но, тоа е веќе стара вест. А, нова е еден детал во …

Повеќе »

(ФОТО) Даниел Кајмаковски го покажа синот – Давид е копија на тато

Популарниот македонски пејач Даниел Кајмаковски, пред осум месеци стана татко. Иако ретко објавува фотографии од своето семејство, сепак овој пат тој одлучил да ги почести своите фанови и објави фотографија од неговата сопруга и нивното бебе, малиот Давид Кајмаковски на рутински преглед на доктор. Во коментарите под фотографијата фановите пишуваа …

Повеќе »

(ВИДЕО+ФОТО) „Некст тајм“ со импресивен спот за песната „Слушам кај шумат шумите“

„Некст Тајм“ имаат нова песна. Момците од „Некст Тајм“ по пауза од две години пред јавноста во Драмскиот театар во Скопје го претставија својот најнов музички проект на кој никој не остана рамнодушен. Станува збор за преработка на старата револуционерна македонска песна, „Слушам кај шумат шумите“. Една од нашите најубави …

Повеќе »

(ФОТО) Јана Бурческа стана мајка!

Јана Бурчевска, македонската претставничка на годинешнава Евровизија стана мајка. Идната правничка, која годинава во Киев ја претставуваше Македонија стана мајка. Вчера во една скопска болница се породи Јана Бурчевска. Јана и нејзиниот партнер, добија ќерка. Нивната љубов беше крунисана токму на Евровизиското преставување, каде Јана пред публиката откри дека чека …

Повеќе »

Славен глумец открил дека во Холивуд бил сексуално злоставуван:„Ме грабна за генит……“

Неодамна во Холивуд избил вистински скандал кога еден од најмоќните луѓе во филмскиот свет, Харви Вајнстајн, е обвинет за сексуално злоставување. Оваа приказна поттикнала уште една ѕвезда да излезе во јавност и открие дека бил жртва на слично однесување. Станува збор за глумец и бивш играч на американскиот фудбал, Тери …

Повеќе »

(ВИДЕО) Глумиците во Холивуд се охрабриле: Ѕвездата на „One Tree Hill“ го обвинила Бен Афлек за сексуално злоставување – „Бев дете!“

Многу меѓу кои и глумицата Роуз МекГовен, изјавата на Афлек дека е „тажен и лут“ поради обвинувањата на сметка на Вајнстејн не ја смета за искрена После низа глумици кои го обвиниле Харви Вајнстајн за злоставување, се огласила и ѕвездата на серијата „One Tree Hill“, Хилари Бартон. За разлика од …

Повеќе »