Сцена

GIPSY KINGS со новогодишен Greatest hits концерт во Скопје!

Познато е финалното шоу на Авалон Продукција за историски успешната концертна 2017 година во Македонија. На 22. декември како второ издание на АLL YOU NEED IS LOVE евентот, новогодишен концерт ќе одржи една од најуспешните светски атракции GIPSY KINGS. Актуелната формација на бендот, предводена од Paco & Mickael Baliardo доаѓаат …

Повеќе »

(ВИДЕО) Каква реклама за „Suburbicon“: Џорџ Клуни пред камери го оцрнил својот пријател и глумец

Иако кавгата помеѓу водителот на ток шоу, Џими Кимел и Мет Дејмон трае 13. години, овојпат поен во кавгата му отишол на водителот и тоа со голема помош на глумецот и режисер Џорџ Клуни Џорџ Клуни се здружил со Џими Кимел за да комично „го исплука“ својот пријател и колега …

Повеќе »

(ВИДЕО) Погледнете го трејлерот за последната улога на Даниел Деј Луис

Во новиот проект на режисерот Пол Томас Андерсон, „Phantom Thread”, глумецот Даниел Деј Луис ја има својата последна улога на филм. Во филмот, тој го глуми Рејнолдс Вудкок, славниот кројач од 50.ттите години на минатиот век, кој „ги облекувал“ кралските семејства и џет-сетот. Жените доаѓаат и си заминуваат, се’ додека …

Повеќе »

(ФОТО) Ќе ве заболи глава кога ќе видите што се’ поседува милјардерот Роман Абрамович

Бизнисменот кој на светот му стана познат откако го купи фудбалскиот клуб „Челзи“ но и со разводите од сега веќе, две бивши сопруги, ретко се експонира во јавност. Може да се види на фудбалските натпревари на „Челзи“ или доколку папараците го уловат во некоја приватна ситуација. Некако, се труди својот …

Повеќе »

(ФОТО) Дејвид Бекам,на срфање со децата,  го покажал вајаното тело 

Бекам своите четири деца ги однел на плажа, а неговата сопруга Викторија не им се придружила. За Дејвид често се зборува дека оди на третмани за подмладување, но сето тоа го негирал… Бившиот фудбалер Дејвид Бекам (42) на плажата во Малибу не се одвојувал од ќерката Харпер (6). Миленичката на …

Повеќе »

(ВИДЕО) Соблекла се од себе: Тејлор Свифт потполно гола во новиот спот

Никој не го очекувал тоа! Тејлор се претворила во потполно гол киборг и во исто време и’ ги воодушевила и’ ги шокирала милионите фанови ширум светот… За разлика од бројните колешки, Тејлор Свифт (27) со години успешно се спротивствувала на трендот на комплетно соблекување со цел да се добие медиско …

Повеќе »

(ФОТО) Семејството на Новак Ѓоковиќ го погодила голема трагедија од која уште не се’ опоравиле!

Пред четири години семејството на Новак Ѓоковиќ го потресла голема трагедија, а приказната дури сега се појавила во јавност. Чичкото на Новак, Момир Ѓоковиќ (прв братучед на таткото на Новак), пред четири години, во својата куќа во Краљево, си го одземал животот, пишува српски курир. Момир не можел да поднесе …

Повеќе »

(ВИДЕО) Џорџ Јанг автор на хитот „Love Is in the Air“ починал во 71. година

Јанг бил брат на основачите на „ЕјСи/ДиСи“, Ангус и Малколм Јанг. Се прославил во 60. ттите години како член на бендот „The Easybeats“ во Сиднеј. Бил најдобар во работата зад сцена… Австралискиот музичар и ментор на групата „ЕјСи/ДиСи“, автор на хитот „Love Is in the Air“ починал во 71. година, …

Повеќе »

Блуз рок гитаристот Давид Нешкоски во Станица 26

Концертната промоција на албумот „Let Go“ е закажана на 26 октoмври (четврток), во ноќниот клуб Станица 26 со почеток во 22 часот, каде Нешкоски ќе настапи во придружба на Филип Јездеќ и Александар Шилоски. Светска премиера на триото„The Daf Project“ на нашиот најдобар blues rock гитарист Давид Нешкоски, кој дел …

Повеќе »