Сцена

Се снима филм за Хју Хефнер – еве кој ќе го отелотвори

Хју Хефнер починал пред само една недела, а веќе е најавено снимање на филм за неговиот живот.Ќе го режира Брет Ратнер, а легендарниот шеф на Плејбој ќе го отелотвори Џаред Лето. Ратнер веќе десет години се премислувал за снимањето филм за Хју Хефнер. „Џаред е стар пријател. Кога слушнал дека …

Повеќе »

(ФОТО) Попуштиле „кочниците“ во јавност: Принцот Хари постојано ја бакнува Меган

Додека нивните семејства чекаат официјално објавување на свршувачката, Хари се опуштил во ВИП ложата и почнал да ја бакнува холивудската глумица. Пријатели на принцот изјавиле дека е вљубен „преку уши“… Принцот Хари (33) во друштво на девојката Меган Маркле (36) и нејзината мајка Дорија и пријателите го следел зтворањето на …

Повеќе »

Еве колку чинеше породувањето на сопругата на Жељко Јоксимовиќ: Стандардни цени или по холивудски терк?

Според цените кои се шират по медиумите Белград „дебело“ каска зад скопските стандардни цени… Јована Јоксимовиќ, сопругата на Жељко Јоксимовиќ, пред два дена на свет донесе две бебиња, девојчиња, Ана и Срна. Таа се породила со царски рез, во приватна болница во Белград. На породувањето присуствувал и’ Жељко, а за …

Повеќе »

(ФОТО) Се слушнала експлозија: Во Скопје запален џипот на таткото на Боки 13

Во Скопје синоќа околу два часот во населбата Тафталиџе опожарен е нов џип „БМВ 5“. Сведоци велат дека претходно се слушнала голема експлозија. Возилото било паркирано пред семејната куќа на Бојан Јовановски, Боки 13., а било сопственост на неговиот татко. Со брза интервенција на противпожарното возило, големиот пожар бил локализиран и …

Повеќе »

Починала саревската хероина – Дона Арес

Пејачката Дона Арес почина по долгата и тешка болест. Азра Колаковиќ, позната како Дона Арес почина на своја 40. годишна возраст. Пејачката која три пати водеше битка со ракот починала вчера во родното место Бихач. Дона Арес од 2014. година се бореше со рак на матката. Родена е на 1. …

Повеќе »

(ВИДЕО+ФОТО) Почина музичката легенда Том Пети

Рок легендата починала на возраст до 66. години како последица од срцевиот удар, пишува TMZ, но полицијата сеуште не ја потврдила таа вест. Пејачот бил пронајден без свест во својот дом во Малибу и итно бил префрлен во болница во Санта Моника. Таблоидот додава дека Пети бргу бил исклучен од …

Повеќе »

25 години од постоењето на Авалон Продукција: Еве која ѕвезда доаѓа во Скопје

Еден од највозбудливите и најспецифични вокали на денешницата, Rag`n`Bone Man доаѓа во Скопје, на голем концерт во арената „Борис Трајковски“, на 11ти мај. Добитникот на BRIT и Echo наградите, Rory Graham (aka Rag`n`Bone Man) идната година оди на Grand Reserve турнеја, која опфаќа 20 земји од Европа, на која на …

Повеќе »

Сребрената космонаутка Сара Мејс блескаше на својот концерт

Вселенски звуци, специфични ноти и уникатниот глас на Сара Мејс го преплавија Скопје Сити мол додека обожавателите на музиката уживаа во прекрасниот настап на младата македонска пејачка и нејзиниот тим. На Сара ова и беше второто вселенско приземјување и во целост ја претстави својата оригиналност преку незаборавен настап и исклучителна …

Повеќе »

(ВИДЕО) После 27. години се појавиле досега невидени снимки од култниот видеоспот „Freedom” на Џорџ Мајкл

Обожавателите сè уште со нетрпение ја исчекуваат долгонајавената премиера на биографскиот документарен филм, на кој сè до својата изненадна смрт работеше легендарниот Џорџ Мајкл. Со цел да ги наградат за чекањето и верноста, авторите на документарецот објавиле и одамна снимени сцени од култниот видеоспот „Freedom”, кој за првпат ќе излезат …

Повеќе »