Сцена

Лила ја отворила душата и проговорила за најголемата болка

Македонската водителка Лила Филиповска јавно проговори за еден од најтешките моменти во нејзиниот живот, смртта на нејзиниот татко Милан. Таа за порталот „Женски магазин” истакна дека тој бил горд на нејзиното факултетско образование и поради тоа што го остварила својот сон. Тој бил нејзина ѕвезда-водилка, човек за пример и столб …

Повеќе »

(ФОТО) Елена Ристевска објавила емотивна фотографија која со сигурност нема да ве остави рамнодушни

Нашата популарна пејачка не сака да зборува многу на оваа тема но затоа вчера на Инстаграм спидели емотивна фотографија од нејзиниот татко и напиша дека многу и недостасува. Елена Ристевска минатата година остана без нејзиниот татко кој почина од рак. Таа неодамна во едно интервју зборуваше отворено и раскажа колку …

Повеќе »

(ВИДЕО+ФОТО) Скарлет Јохансон дознала за трагичното семејно минато: “Си ветив дека нема да плачам, но…”

Гостувајќи во емисија на ПБС, “Finding Your Roots”, која се занимава со проучување на семејното стебло, американската глумица, Скарлет Јохансон не можела да ги воздржи солзите откако прочитала како нејзините членови од семејството умреле за време на Втората Светска Војна во варшавското гето. Во оваа емисија славните лица откриваат за …

Повеќе »

Вистинска приказна од еден таксист во Скопје: „Немав појма дека жена може толку да сака“

– До каде? *До Сити мол – Ти не си тој писателот, Драган Таневски? *Да, јас сум…  пријатно ме изненади таксистот. Немаше повеќе од 30 години. Имаше блага насмевка, од оние шо цело лице им се развлекува од уво до уво. – Одма те познав „бе брат“ – посебно го …

Повеќе »

(ФОТО) Тијана признала се’ за кавгите во бракот: Неверство не простувам!

Нашата популарна пејачка со своите настапи во „Твоето лице звучи познато“ уште еднаш потврди дека е извонреден вокал кој може се’ да донесе, и во пејачка и во стилска смисла… Секогаш насмеана и расположена, пејачката има еден проблем, а тоа е како што вели тоа што не знае да се …

Повеќе »

(ВИДЕО) Бугарите ја расплакале Лепа Брена!

Пејачката Лепа Брена се согласила да влезе во едно реално шоу, а многу брзо внатре и заплакала. Имено, таа, како гостинка, дошла во бугарското издание на „Големиот брат“, била само една вечер и лудо се забавувала. Учесниците добро ја дочекале, па и приредиле и’ специјално изненадување. Тоа до солзи ја …

Повеќе »

(ВИДЕО+ФОТО) Повторно изненади: Роналдо во живо на фановите им го соопштил името на ќерката!

Кристиано Роналдо следниот месец ќе стане татко по четврти пат, но овој пат поразлично е тоа што јавноста ја знае мајката на неговото дете. Perfect pic 🙌🏽🔥 A post shared by Cristiano Ronaldo Junior ♕ (@cristiano.ronaldo.jrr) on Oct 29, 2017 at 6:48am PDT Kisses 😘 A post shared by Cristiano …

Повеќе »

(ФОТО) Еден од најпознатите холивудски мажишта се маскирал во девојче, можете ли да го препознаете?

На забавните преобразби кои ги донесува Ноќта на вештиците не се имуни ниту богатите и славните. Додека овие денови сведочиме за бројни помалку или повеќе успешни маски кои бројни славни одлучиле да ги покажат на разни холивудски случувања, една од најзабележителните е онаа на Брус Вилис во која се појавил …

Повеќе »

(ФОТО) Потполно гола Памела во жежок клинч со млад балетан

Иако има 50. години, Памела Андерсон не се откажува од голотијата. Сега до крај се соблекла пред славен фотограф и близок пријател, Дејвид Ла Чапел „Дејвид е моја сродна душа. Едно друго се туркаме на креативно ниво. Тешко е да се поверув дека можеме да бидеме турнати повеќе отколку што …

Повеќе »