Сцена

(ФОТО) Нови проблеми за Џим Кери: И’ од гробот починатата девојка го открива во лошо светло – “Ме воведе во свет на кокаин, проститутки, болести…”

Катриона Вајт во 2013. година си го одземала животот со предозирање. Семејството набрзо во јавноста излегло со шокантни информации за Џим Кери, нејзиното поранешно момче, обвинувајќи го за се’ што и се случило на Вајт. Во јавноста се појавила и порака која поранешната девојка на Џим Кери, Катриона Вајт, му …

Повеќе »

Сара Мејс ве поканува на концерт!

Во недела, 01.10.2017, со почеток во 15.00 часот во Скопје Сити мол ќе се одржи голем концерт на Сара Мејс во склоп на проектот Floating through space with Sarah Mace. Концертот се одржува „како замена“ за оној на плоштадот „Мајка Тереза“ кој поради дождот, на еден начин, беше одложен за …

Повеќе »

Аеросмит ја прекинал турнејата поради здравствени проблеми на пејачот

Рок групата Аеросмит ја прекинала турнејата по Јужна Америка и ги откажала концертите во Бразил, Чиле, Аргентина и Мексико поради неочекувани здравствени проблеми на пејачот, Стив Тајлер кој итно бил префрлен на лекување. Точната причина за здравствените проблеми на Стивен Тајлер не е позната, но пејачот се обидел да ги …

Повеќе »

(ВИДЕО) Сепак нема да се снима третото продолжување на „Сексот и градот“ а за тоа имало само еден виновник!

„Сексот и градот“, мега популарната серија за четири пријателки кои бараат љубов и успех во Њујорк ја воодушевила публиката ширум светот. По завршувњето на серијата, снимени се и’ два филма, а беше најавен и трет, но се чини дека обожавателите на овие четири дами сепак ќе останат „со куси ракави“, …

Повеќе »

(ВИДЕО+ФОТО) Девојче „крадело“ пуканки од принцот Хари а сега сите зборуваат за неговата реакција

Мало девојче, кое заедно со мајка си седела до принцот Хари на Invictus Games во Канада, стана хит во светот. Зошто? Затоа што му „крадела“ пуканки на британскиот принц за време на натпреварот. Две годишната Емили била уловена од камерите како си грицка од пуканките на Хари, додека тој разговарал …

Повеќе »

(ВИДЕО+ФОТО) Наташа Беквалац прв пат проговори после третиот брак:„Ме исмеваат, но јас сум среќна“

Наташа Беквалац во почетокот на неделата му го изговорила судбоносното „ДА“ на избраникот Лука Лазукиќ, со кого очекува дете. Ова е трет брак за пејачката а поради тоа е често мета на лоши коментари. 💓 A post shared by Nataša Bekvalac (@bekvalceva) on Sep 27, 2017 at 10:39am PDT Меѓутоа, …

Повеќе »

„Сулејман“ и Кристијан Беил заедно ќе снимаат филм во Србија

Турскиот актер, Халит Ергенч (47) кој со славата се здобил како Сулејман Величествениот во истоимената серија во Србија ќе го снима филмот „Јаничар“. Освен улогата, турскиот глумец ќе биде и продуцент бидејќи сакал својата долгогодишна актерска кариера, последните 25. години градена и во Америка, да ја круниса токму со филмот …

Повеќе »

(ФОТО) Добитничката на Еми ги проживува своите најтешки денови

“Една од осум жени има рак на дојка. Денес сум јас една од нив. Добрата вест е што ја имам најпрекрасната фамилија и пријатели, кои ми даваат потпора. Лошата вест е дека не сите жени ја имаат среќата да оздрават, затоа тргнуваме во борба против ракот” Само еден ден откако …

Повеќе »

Му „го скршила срцето“: Хју Хефнер станал женкар поради предавството на оваа жена

На многу мажи Хју Хефнер им бил пример, поради својот хедонистички животен стил, но се чини дека за се’ била виновна една жена која го повредила… Првата сопруга на Хју се викала Милдред Мили Вилијамс и била негова љубов од средното училиште. Хју во неа бил вљубен „преку уши“ и …

Повеќе »