Потомка на крал:Свршеницата на принцот Хари е сепак со благородничко потекло!

Еден истражувач на бостонскиото историско генеолошко друштво на Нова Англија рекол дека свршеницата на британскиот принц Хари, глумицата Меган Маркли е сепак директен потомок на англискиот крал Едварт Трети и дека таа и Хари се роднини по 17. колено.
Едвард Трети со Англија владеел од 1327. до 1377. година.
Кралските експерти рекле дека Меган Маркле (36) нема формално да биде наречена принцеза бидејќи не е родена во кралско семејство.
Генеологот Гери Бојд Роџерс рекол дека американската глумица со англиската кралска куќа е поврзана преку Вилијм Шекспир, кој во 1639. година пристигнал во Бостон. Тој е предок на таткото на Меган.
Меган Маркли е во роднински врски со осум американски претседатели и десетина други познати Американци вклучувајќи ги глумците Џемс Дин и Рој Роџерс.

©EKRAN.MK Вестите на интернет страницата на редакцијата ЕКРАН.мк може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од ЕКРАН или посебен договор, не е дозволено превземање, користење или реемитување на вестите, во спротивно ќе уследи фактурирање на име „плагијат“ во вредност од 20.000 денари.

Видете следно

SoundEdge објавија две нови песни

Музиката што долго време лебдеше во воздухот на SoundEdge студиото, што излегуваше и влегуваше од …