Tag Archives: шекспир

Потомка на крал:Свршеницата на принцот Хари е сепак со благородничко потекло!

Еден истражувач на бостонскиото историско генеолошко друштво на Нова Англија рекол дека свршеницата на британскиот принц Хари, глумицата Меган Маркли е сепак директен потомок на англискиот крал Едварт Трети и дека таа и Хари се роднини по 17. колено. Едвард Трети со Англија владеел од 1327. до 1377. година. Кралските …

Повеќе »