Tag Archives: велика британија

(ФОТО) „ГОЛА ПРИВЛЕЧНОСТ“ – Контроверзното шоу ја поделил јавноста: „Ако им прели нека префрлат на друг канал – едноставно е!“

Шоуто, кое го обележале рекорден број тужби, предизвикал лавина реакции во последните сезони. Доминантно негативен, но исклучително добар рејтинг му ја отворил вратата „Гола атракција“ е името на контроверзното британско реално шоу за запознавање, чиј концепт е кандидатите прво да се „запознаат“ со своите најинтимни делови и врз основа на …

Повеќе »

(ВИДЕО) Вонземјани, летачки цигари и дискови: Велика Британија објави ТОП ТАЈНИ документи

Низ целата земја се забележани 620 видувања на непознати летала Дел од богатата архива на британското Министерство за одбрана за видувања на НЛО јавно е објавена по 60 години! Документирани се бројни случаи на неидентификувани авиони, особено над грогфовијата Линколншир, на истокот од земјата. Архивата го опфаќа периодот од 1950. …

Повеќе »

ГОЛЕМ ЗАВИСНИК ОД АДРЕНАЛИН: Милионер загинал обидувајќи се да собори рекорд во брзина

Бизнисменот, телевизиски водител и спортски мотоциклист, Зеф Ајзенберг, загинал при обид да го собори британскиот рекорд во брзината на аеродромот Јоркшир. Имал само 47. години кога загинал управувајќи Porsche 911 Turbo S на аеродромот Елвингтон во северна Англија. Тој одеднаш изгубил контрола над возилото и починал. Зеф основал компанија која …

Повеќе »

(ВИДЕО) Професор победил во британскиот „Милионер“ – го знаете ли вие одговорот на прашањето кое му донело 1. милион фунти?

Еден маж од Велика Британија стана само шести натпреварувач кој успеа да одговори точно на сите прашања во британската верзија на квизот „Дали сакате да станете милионер“, пренесуваат тамошните медиуми. Доналд Феар успеал во ова со користење само на една помош, пола – пола. „Како да седите покрај интернет“, кратко …

Повеќе »

(ФОТО) ИМА СВОЈ ШАРМ – Питорескно селце кое важи за едно од најубавите на Островот

Во 19 век, еден уметник го прогласил за најубаво село во Англија, а Бибури сè уште ги воодушевува сите што го посетуваат. Илјадници туристи доаѓаат во ова село секоја година Бибури е село во Глостершир, Англија. Сместено е на реката Колн, притока на Темза. Но, она што го прави особено …

Повеќе »

ПРИСУСТВУВАЛЕ 50 ЛИЦА – Велика Британија: На тинејџер му се заканува казна од 10.000 фунти бидејќи за време на пандемијата организирал забава

На еден британски тинејџер му се заканува парична казна од 10.000 фунти затоа што организирал забава на која присуствувале 50. лица, за време на пандемијата на коронавирусите. Забавата се одржала во петокот, на 11. септември, во неговата куќа, пред повторно воведување на ограничувачки мерки против пандемијата. Полицијата соопштила дека против …

Повеќе »

ПАНДЕМИЈА НА КОРОНАВИРУС – Загрижувачка ситуација во Шпанија и Велика Британија: Нагло се зголемува бројот на заразени

Се стравува од црно сценарио Граѓаните на Шпанија и Велика Британија се плашат од црното сценарио бидејќи бројот на заразени со коронавирус повторно се зголемува. Шпанија е прва на списокот на земји каде бројот на заразени нагло се зголеми во светот – пренесува Frankfurter Allgemeine Zeitung. Во изминатите две недели, …

Повеќе »

(ФОТО) И’ познатиот Антониот Бандерас има коронавирус: 60. роденден ќе го прослави во карантин!

Оваа посета на татковината, Шпанија, нема да му остане во добро сеќавање на Антонио Бандерас кој соопштил дека својот 60. роденден ќе го прослави во карантин бидејќи една од честитките била и онаа дека добил корона вирус… View this post on Instagram Un saludo a todos. Quiero hacer público que …

Повеќе »

СКАНДАЛ ВО БРИТАНИЈА – Спортистите ги користеле како заморчиња за „чудесна дрога“ за да ги зголемат резултатите

Проектот чинел стотици илјади фунти јавни пари, а во исто време немало гаранција дека ќе бидат прекршени правилата на агенцијата за борба против допинг. Во 2012. година, британските олимпијци биле користени како заморчиња за „чудесна дрога“ Шокантни вести доаѓаат од Англија, во 2012. година британските олимпијци биле користени како заморчиња …

Повеќе »