Tag Archives: Џемс Дин

Со помош на специјални ефекти Џемс Дин, 64. години од смртта, ќе снима нов филм

После повеќе од 60. години по неговата смрт, Џејмс Дин ќе се појави на филмот со специјални ефекти кои ќе го оживеат неговиот лик, потврди продуцентската компанија Magic City Films. Во долгометражниот филм, кој наскоро ќе започне со снимање, „Пронаоѓањето на Џек“, новата верзија на Џејмс Дин, починат во 1955. …

Повеќе »

Тежок живот на славниот глумец: На колешка и се доверил дека во детството бил злоставуван од свештеник

Често му го припишувале епитетот на голем заводник, но се јавувале и шпекулации дека глумецот всушност преферирал момчиња. Додека одел во средно училиште во Индијана, доста се зближил со свештеникот Џес ДиВерд кој наводно лошо влијаел на љубовта на Дин кон тркачките автомобили. Славната Елизбет Тејлор, според тврдењата на новинарот, …

Повеќе »

Потомка на крал:Свршеницата на принцот Хари е сепак со благородничко потекло!

Еден истражувач на бостонскиото историско генеолошко друштво на Нова Англија рекол дека свршеницата на британскиот принц Хари, глумицата Меган Маркли е сепак директен потомок на англискиот крал Едварт Трети и дека таа и Хари се роднини по 17. колено. Едвард Трети со Англија владеел од 1327. до 1377. година. Кралските …

Повеќе »