Tag Archives: Меган Маркле

(ФОТО) Тајната на блескавата кожа на Меган Маркле

Козметичарките кои ги посетува Меган Маркл, експертите за убавина Кејт Самервил и Џоана Варгас, ја истакнуваат важноста на ритуалите како што се пилинг, хидратација и формули со ретинол. Првиот и најважен чекор е чистење на лицето, ако имате мрсна кожа, тогаш е двојно, ако е сува, исчистете ја само еднаш, …

Повеќе »

(ВИДЕО) Хју Џекмен за интервјуто на деценијата:„Отворено. Храбро. Искрено. Достоинствено“ – И’ дал совет за сите кои имаат суицидни мисли!

Хју Џекмен го коментирал „Интервјуто на Деценијата“ на Опра Винфри со принцот Хари и неговата сопруга Меган Маркле и давал совети на секој што размислува за самоубиство. Актерот изјавил дека милиони вчера гледале „со воодушевување“ како „жена со висок профил“ и нејзиниот сопруг „отворено, храбро, искрено и достоинствено“ зборуваат за …

Повеќе »

(ФОТО) Таткото на Меган Маркле го нападнал Хари: „Барем не носев униформа на Хитлер!“

Томас Маркле, таткото на Меган Маркле, утрово гостуваал во ТВ-емисијата „Добро утро Велика Британија“, откако го гледал експлозивното интервју што неговата ќерка и го даде на Опра Винфри. Во него, сопругата на принцот Хари, меѓу другото, рекла дека никогаш не може да го повреди својот син Арчи на начин на …

Повеќе »

(ВИДЕО) ПРВО ГОЛЕМО ИНТЕРВЈУ ПОСЛЕ НАПУШТАЊЕТО НА КРАЛСКОТО СЕМЕЈСТВО – Втор дел: Меган проговорила за суицидните мисли и расизмот во палатата, Хари го открил полот на бебето…

Американскиот CBS го емитуваше интервјуто на Опра Винфри со Меган Маркл и принцот Хари во кое парот, меѓу другото, зборуваше за причините за напуштањето на кралското семејство, расизмот со кој се соочиле во рамките на кралското семејство и го откриле полот на нивното второ дете кое на свет треба да …

Повеќе »

(ВИДЕО) ПРВО ГОЛЕМО ИНТЕРВЈУ ПОСЛЕ НАПУШТАЊЕТО НА КРАЛСКОТО СЕМЕЈСТВО: Битни моменти во кои Хари се сетил на мајка му, Меган:„Тие лажат!“ но и многу интимни детали…

Во големо интервју со Опра Винфри поранешната војвотка од Сасекс, Меган Маркл, и принцот Хари конечно проговорија за кралското семејство и животот во Америка… Меган и Хари го напуштија британското кралско семејство во март 2020. година и веднаш откако се преселија во Калифорнија, започнаа бројните обвинувања против нив. „Рекоа дека …

Повеќе »

(ВИДЕО+ФОТО) ДЕН „Д“ ЗА СИТЕ ВО БАКИНГАМСКАТА ПАЛАТА: Се појавиле нови шок детали за ИНТЕРВЈУТО НА ДЕЦЕНИЈАТА – во игра многу ПАРИ и незапамтен РАСКОЛ!

Интервјуто на Меган Маркл и принцот Хари со Опра Винфри е главна тема на сите светски медиуми, а ќе се емитува денес (по американско време) на „Си-Би-Ес“, додека премиерата во Велика Британија ќе биде на „ITV“ еден ден подоцна, а на балканскиот простор ќе го емитува хрватската RTL, утре (понеделник, …

Повеќе »

(ФОТО) БРОЈНИ ОБВИНУВАЊА ОД БРИТАНИЈА – Не престануваат навредите на сметка на Меган Маркл и принцот Хари

Меган Маркл и принцот Хари се обвинети дека не се грижат за здравјето на принцот Филип, бидејќи и покрај тоа што имал операција на срцето и престојувал во болницата повеќе од две недели, тие ќе емитуваат интервју во кое планираат да откријат шокантни детали за членовите на кралското семејство. Меган …

Повеќе »

ОБВИНУВАЊА И РЕАКЦИЈА – Маркле во интервјуто со Опра: „Не знам како од нас очекуваат дека после се ќе молчиме!“

Си-Би-Ес објавил нов исечок од долгоочекуваното интервју на Опра Винфри со Меган Маркле и принцот Хари во кое војвотката за Бакингемската палата вели дека не знае како воопшто би можеле да очекуваат од неа и нејзиниот сопруг да молчат. „Како се чувствувате околу тоа Палатата да ја слушна вашата вистина …

Повеќе »

(ФОТО) Меган Маркл и принцот Хари го направиле интервјуто со Опра Винфри: Војвотката во сиот свој труднички сјај!

Веќе со недели се говори за интервјуто на одбегнатите членови на кралското семејство – Меган Маркле и принцот Хари – и најпознатата тв водителка Опра Винфи. Особено затоа што беше најавено дека ништо нема да изостават и дека конечно „ќе ги отворат“ картите и’ за нивното заминување од најпознатото кралско …

Повеќе »