Tag Archives: потекло

(ВИДЕО) ИНТЕРЕСНО ОТКРИТИЕ – Џулија Робертс преку ДНК го дознала своето вистинско презиме, видно запрепастена пред камерите

Џулија Робертс била шокирана кога открила дека не е „Робертс“ откако открила семеен скандал во архивите. Актерката учествувала во „Ancestory’s Finding Your Roots“ за да открие повеќе за нејзиното семејно стебло преку архивите на ДНК и генеалошката работа со помош на истражувачот Хенри Луис Гејтс. Џулија не можела да поверува …

Повеќе »

(ФОТО) МЕГАН МАРКЛ НАПРАВИЛА ДНК ТЕСТ ЗА ДА ГО ОТКРИЕ ПОТЕКЛОТО: Војвотката открила нешто НЕОЧЕКУВАНО, па признала која е навистина!

Војвотката од Сасекс, Меган Маркл во новата епизода од нејзиниот подкаст „Archetypes“ открила дека има нигериски гени. Пред неколку години направила генетски тест. Но, таа не знаела на кое племе припаѓале нејзините предци и вели дека во иднина ќе се позанимава со тоа прашање. View this post on Instagram A …

Повеќе »

(ВИДЕО+ФОТО) Бела Хадид жали што го оперирала носот и не растела како муслиманка: „Не ми беше дозволено тоа“

Една од најубавите жени во светот, манекенката Бела Хадид отворено зборувала за нејзината „ускратена можност да порасне како муслиманка“, откако била принудена да се пресели во Калифорнија со нејзината мајка како девојче. 25-годишната манекенка е ќерка на холандскиот супермодел и поранешна реалити ѕвезда Јоланда Хадид и палестинскиот претприемач Мохамед Хадид. …

Повеќе »

Американскиот извештај за потеклото на короната веќе не е тајна: Ковид не е биолошко оружје!? Но, има умерени сомневања!

Канцеларијата на американскиот директор на Националната разузнавачка служба (ODNI) вчера објави нова проценка на разузнавачката заедница, од која е отстранета тајната ознака, за потеклото на ковид-19, а во извештајот се проценува дека коронавирусот не е развиен како биолошко оружје. Природното потекло и истекувањето од лабораторијата се убедливи хипотези за тоа …

Повеќе »

(ФОТО) Наоми Кембел открила детали за тоа кому е најблагодарна за нејзината ќерка!

Моделот го објави раѓањето на девојчето на Инстаграм пред неколку месеци, со што го оствари својот долгоочекуван сон, а сега открила некои детали. Името и таткото на девојчето не се познати во јавноста. Најуспешната манекенка на сите времиња, Наоми Кембел (51), во интервју за „The Cut“, открила дека благодарение на …

Повеќе »

АМЕРИКАНСКИТЕ РАЗУЗНУВАЧИ КОНЕЧНО ОБЈАВИЛЕ: Завршена е истрагата за потеклото на корона вирусот

Американската разузнавачка заедница објави резиме на извештајот за резултатите од истрагата за потеклото на вирусот корона. Според нивните наоди, корона вирусот е од природно потекло, се појавил во ноември 2019. година, а кинеските власти не знаеле за тоа пред избувнувањето на епидемијата во Вухан. -САРС КоВ-2, вирусот што предизвикува ковид-19, …

Повеќе »

(ВИДЕО) Исповед од ТикТок: ДНК-тестот открил шокантни семејни тајни

Во 21 век, достапни се домашни ДНК тестови за да се утврди нечие сродство и потекло. Сепак, понекогаш, освен што се интересни, овие тестови можат да ни откријат и многу полоши работи, како што се уверила една девојка која ја кажала својата исповед на ТикТок. Кејт Мекдоналд открила како нејзиниот …

Повеќе »

ВТОР БРАН – Нов вид на корона хара во Европа: Откриено од каде потекнува и кој играл клучна улога во ширењето

Меѓународен тим научници го опишале необичното ширење на оваа верзија на коронавирусот Верзијата коронавирус, која потекнува од шпански земјоделски работници, од летото брзо се рашири низ цела Европа и сега го сочинува мнозинството нови случаи на ковид-19 во повеќе земји. Во Велика Британија, на пример, тоа чини дури 80 проценти …

Повеќе »

(ФОТО) Бугарски „Труд“: „Во вените на Тијана Дапчевиќ тече бугарска крв“- Ги присвојуваат сестрите Тодевски или…

Според бугарските новинари сестрите Тијана и Тамара се родени од татко Велко македонски Бугарин и мајка Србинка Бранка, од Босна и Херцеговина(Република Српска). Бугарските новинари си продолжуваат по старо – сакаат се’ да присвојат и да има само Б’лгари што го потврдува и написот за Тијана Дапчевиќ во весникот „Труд“… …

Повеќе »