(ФОТО) МЕГАН МАРКЛ НАПРАВИЛА ДНК ТЕСТ ЗА ДА ГО ОТКРИЕ ПОТЕКЛОТО: Војвотката открила нешто НЕОЧЕКУВАНО, па признала која е навистина!

Војвотката од Сасекс, Меган Маркл во новата епизода од нејзиниот подкаст „Archetypes“ открила дека има нигериски гени. Пред неколку години направила генетски тест. Но, таа не знаела на кое племе припаѓале нејзините предци и вели дека во иднина ќе се позанимава со тоа прашање.

– Јас сум 43 проценти Нигеријка – и рекла Маркл на нигериската актерка Зиве, која ја угостила на нејзиниот подкаст.
Актерката и рекла на Маркл дека изгледа како Нигеријка.
– Ти личиш на тетка ми Узо. Ова е одлично“, ѝ рекла Зиве. Таа додала дека ова е одлична вест за нигериската заедница.Меган Маркл и претходно зборуваше за нејзиното мешано потекло. Нејзината мајка Дорија Рагланд е Афроамериканка, а нејзиниот татко Томас Маркл е белец.


Фото: Принтскрин/Instagram

©EKRAN.MK Вестите на интернет страницата на редакцијата ЕКРАН.мк може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од ЕКРАН или посебен договор, не е дозволено превземање, користење или реемитување на вестите, во спротивно ќе уследи фактурирање на име „плагијат“ во вредност од 20.000 денари.

Видете следно

Концерт на грчкиот бенд „The Bonnie Nettles“ во Агора

Вечерва со почеток во 21:30 часот, во кафе барот Агора во Куманово, ќе се одржи …