Tag Archives: откривање

Мажите тврдат дека ЖЕНИТЕ ПРАВАТ ЕДНА КАТАСТРОФАЛНА ГРЕШКА поради која на старт се ОТФРЛЕНИ!

Сите ние сме поминале барем еден катастрофален прв состанок и сите знаеме колку важни можат да бидат навидум малите детали. Мажите и жените се подготвуваат многу различно за првиот состанок, а би било интересно да се види што претставниците на посилниот пол имаат да им кажат на дамите. Водителот Стив …

Повеќе »

(ФОТО) Можете ли да го најдете ДЕЛФИНОТ на илустрацијата? Овој тест можеби ви изгледа лесен, но…

Овој тест можете да го направите за време на пауза од работа или едноставно кога сакате да ги „вежбате“ очите. Важно е секогаш да ги анализирате и најмалите детали, но никогаш не се откажувајте. Можете ли да го најдете делфинот на илустрацијата? pic.twitter.com/2rpNbW24Fq — pensador (@sakriosamime) May 25, 2023 Доколку …

Повеќе »

(ВИДЕО) ГОЛЕМ ПРОБЛЕМ – Американски адвокат открил зошто вработените родители најчесто одлучуваат да се разведат

Американскиот обвинител Денис Р. Ветрано Џуниор на социјалните мрежи често зборува за трендот на зголемување на разводите. Сега открил зошто вработените родители најчесто одлучуваат да се разведат. Имено, од вработените жени се очекува целосна одговорност за домашните работи. Мајките прават речиси се, додека мажите избегнуваат најголем дел од обврските. „Таа …

Повеќе »

Принцот Хари повторно ќе му „забибери“ на семејството: Решил се’ да открие!

Принцот Хари се појави на суд во март на сослушувањето на издавачите против Associated Newspapers, кои ги поседуваат Daily Mail, The Mail on Sunday и Mail Online, и треба да даде нов круг докази следниот месец. Токму тоа предизвикува страв кај неговото семејство, со кое Хари има лоши односи, а …

Повеќе »

Како ГОВОРОТ НА ТЕЛОТО открива лага? Препознајте ги малите сигнали

Иако повеќето од нас сакаат да мислат дека имаме отворена и искрена комуникација со другите, не е невообичаено да наидеме на луѓе кои лажат или ја кријат вистината. Како што објаснува неврологот и специјалист за комуникација Керлоин Лиф, постојат голем број на индикатори кои укажуваат дека некој лаже. Тоа може …

Повеќе »

ДЕСЕТ ЗНАЦИ дека имате токсичен партнер до вас: Внимавајте на „малите“ сигнали

Токсичните врски и бракови ја уништуваат светлината и позитивноста што беше темел и основа на врската меѓу двајца луѓе Секако дека, во секоја врска има подеми и падови, но важно е да можеме да разликуваме кога нешто е токсично и деструктивно за нас. Проблемите во врската не секогаш значат дека …

Повеќе »

Тестот со девет прашања открива кои сте навистина: Четвртото прашање е многу, многу ТЕШКО!

Овој интересен тест на личноста ја открива вашата суштина, ставајќи ве во имагинарни, но и многу важни животни ситуации. Одлуките во такви околности ја откриваат суштината на вашата личност и приоритети. Следат многу интересни прашања на кои треба внимателно да одговорите… Прашања: 1. Неотворена кутија е на подот. Што има …

Повеќе »

Зошто нашите зеници се шират кога гледаме во некој што ни се допаѓа? Објаснување за интересниот феномен

Допаѓањето може да се покажат на многу начини Раширените зеници долго време се сметаа за симбол на љубовта, но не постои единствено точно објаснување зошто тоа се случува. Се случува кога гледаме во некој што ни се допаѓа, зениците ни се шират и не можеме да го контролираме тоа. Едно …

Повеќе »

(ВИДЕО+ФОТО) НЕСПРЕТЕН ПОТЕГ – Кралот Чарлс исмеан за реакцијата на претставувањето на евровизиската сцена: „Имаше само една проста задача“

Кралот Чарлс и кралицата во средата беа во Ливерпул за да ја откријат сцената за овогодинешниот Избор за песна на Евровизија, но нивната непријатна реакција набрзо стана предмет на потсмев на социјалните мрежи. View this post on Instagram A post shared by Eurovision Song Contest (@eurovision) Чарлс и Камила добиле …

Повеќе »