Tag Archives: откривање

(ВИДЕО+ФОТО) Популарен музичар 30. години молчел за сексуалното злоставување: „Мајка ми дозна од песната“

Британскиот музичар Маркус Мамфорд открил дека бил сексуално злоставуван како дете, а неговата мајка дознала дури кога го слушнала текстот на неговата песна 30. години подоцна. Фронтменот на Mumford & Sons рекол дека го поминал својот живот со вечно чувство на срам по злоставувањето што го претрпел на шестгодишна возраст, …

Повеќе »

(ФОТО) Никола Пелц проговорила за односот со Викторија Бекам: „Се’ започна по венчавката со Бруклин!“

Никола Пелц и Бруклин Бекам се венчаа на почетокот на пролетта Никола Пелц решила да го прекине молкот за гласините дека не е во добри односи со својата свекрва Викторија Бекам, во заедничкото интервју со нејзиниот сопруг Бруклин Бекам. Во локалните медиуми почнаа да кружат приказни за наводната кавга меѓу …

Повеќе »

Што беше првото нешто што го видовте на илустрацијата? Ќе открие дали се плашите од емоции, љубовни врски и какви сте во друштво…

Погледнете ја илустрацијата подолу – што видовте прво? Одговорот ќе ви помогне дополнително да ја објасните вашата врска со љубовта. pic.twitter.com/mMNZB91mo3 — pensador (@sakriosamime) July 26, 2022 Психолошките тестови со помош на оптички илузии ви овозможуваат „подлабоко“ да погледнете во себе. Првиот впечаток, вашата интуиција и природниот глас на срцето …

Повеќе »

(ВИДЕО+ФОТО) ТАТКО НА 94 БЕБИЊА: Лекарот на грозен начин ја злоупотребил положбата – ниту една од 94-те жени не се согласила

Злосторство на лекар кое ќе се памти…Доналд Ли Клајн е поранешен американски доктор по акушерство и гинекологија и ветеран на воздухопловните сили на САД. Сепак, тој е најпознат во јавноста по делото за кое е осуден.Помеѓу 1974. и 1987. година, се верува дека Клајн донирал сперма на голем број жени, …

Повеќе »

(ФОТО) Откривме што кажува бојата на очите за вас

Вашата боја на очи може да открие многу за вас… Сигурно безброј пати сте слушнале дека очите се огледало на душата и не случајно вашата боја на очите кажува многу за вашиот карактер. Еве што. Сини очи Сините очи се, после кафените, се најчестата боја на очите. Повеќето луѓе се …

Повеќе »

(ВИДЕО) Алек Болдвин ја открил причината зошто решил да има толку многу деца

Често го прашуваат зошто има толку деца, па актерот решил да стави точка на тоа прашање со само еден коментар. Актерот Алек Болдвин (64) на интересен начин одговорил на прашањето кое често му го поставуваат на Инстаграм, а се однесува на тоа што тој и неговата сопруга Хиларија (38) имаат …

Повеќе »

(ФОТО) Се’ потекнало од дворот – „СВЕКРВАТА ОД ПЕКОЛОТ“ РЕЧИСИ ГО УНИШТИЛА БРАКОТ НА КЕЈТ МИДЛТОН: Некогаш најпознатата љубовница ги открила сите афери на принцот Вилијам!

Денеска имаат еден од најхармоничните бракови, како што се чини, но на почетокот нивната врска била многу бурна! Имено, како што се коментирало, токму лицето од дворот открило дека принцот Вилијам навистина не и бил верен на Кејт Мидлтон! Во минатото се зборувало и пишувало за неговите наводни измами. Го …

Повеќе »

(ФОТО) КРАЈ НА „САПУНСКАТА ОПЕРА“ – Јелена Карлеуша се развела, се огласила со официјално соопштение и ги открила причините за разводот…

Поп иконата Јелена Карлеуш со официјално соопштение открила дека по 14. години брак се разведува од фудбалерот Душко Тошиќ. Таа се огласила на Инстаграм и ги открила причините кои довеле до нивниот развод. View this post on Instagram A post shared by Jelena Karleuša (@karleusastar) – Јас и Душко се …

Повеќе »

(ВИДЕО+ФОТО) Ќерката на Алек Болдвин со години чувала тајна: Како тинејџерка била силувана, а подоцна абортирала

Ќерката на Алек Болдвин, Ајрланд Болдвин, сподели видео на Тикток во кое откри дека како тинејџерка била силувана и дека абортирала подоцна во животот. „Денес нема да ви кажам детално што се случи“, рекла таа, „но бев силувана кога бев тинејџерка и бев целосно онесвестена кога тоа се случи. Тоа …

Повеќе »