Tag Archives: меган маркл

(ФОТО) Меган Маркл нема да присуствува на откривањето на статуата на Лејди Ди

Кралското семејство на 1 јули ќе постави статуа во палатата Кенсингтон во чест на принцезата Дијана. Статуата ќе ја краси „Потопената градина“ што и беше омилено место на имотот. Имено, ако принцезата Дијана не загинеше во сообраќајна несреќа, таа на 1 јули оваа година ќе наполеше 60 години. По тој …

Повеќе »

Каква соба има Лилибет Дијана? Портрет на баба и апарат вреден 30.000 евра!

Како изгледа собата на Лилибет Дајана Маунтбатен Виндзор? Боите се еколошки и има еден портрет. Меган Маркл и принцот Хари со месеци се подготвуваа за нов член на семејството. Тие ја подготвија просторијата, обезбедија сигурен весник и на 4 јуни се роди малата Лилибет Дијана Маунтбатен Виндзор. Собата на Арчи …

Повеќе »

(ВИДЕО) Скандалот „Лилибет“ го тресе британскиот кралски двор

Војводата и војвотката од Сасекс, принцот Хари и Меган Маркл, наводно не се консултирале со кралицата Елизабета Втора при изборот на името за нивната ќерка Лилибет, тврди извор од Бакингемската палата за Би-Би-Си. Од друга страна, извор близок до Хари и Меган изјавил дека принцот разговарал со кралицата пред раѓањето …

Повеќе »

(ФОТО) КОНЕЧНО – Кејт и Вилијам испратиле јасна порака на Хари и Меган!

Вилијам и Кејт им испратиле јасна порака до Хари и Меган а како ќе продолжи ситуацијата во кралското семејство и дали ќе се одржи долгоочекуваното помирување, останува да видиме. Семејството на Хари и Меган е побогато за друг член, симпатично мало девојче, чие име може да ги смири страстите во …

Повеќе »

СЕ ПОЈАВИЛЕ ИНФОРМАЦИИ ЗА ТРОШОЦИТЕ ЗА ПОРОДУВАЊЕТО НА МЕГАН МАРКЛ: Поефтино е од ПРВОТО, но платиле повеќе од 20.000 долари!

Лилибет Дајана Маунтбатен-Виндзор е првата американска државјанка што станала кандидат за британскиот престол од раѓање. Меган Маркл се породи пред неколку дена и ја роди ќерката Лилибет Дијана во болницата Santa Barbara Kotidž, а она што ги интересира сите е колку чинело пораѓањето на војвотката.   View this post on …

Повеќе »

ВИСТИНСКА БАБА – ТЕШТАТА НА ПРИНЦОТ ХАРИ ДОШЛА ВО ДОЛГА ПОСЕТА: Дорија има добра ПРИЧИНА за тоа и не и е ПРВ ПАТ!

Мајката на Меган Маркл, Дорија Регланд (64), се преселила во калифорнискиот дом на војводата и војвотката од Сасекс за да им помогне по раѓањето на нивната ќерка.   View this post on Instagram   A post shared by Meghan Markle 🔵 (@meghanmarkle_official) Дорија е пресреќна со доаѓањето на нејзината внука …

Повеќе »

(ФОТО) ГРАФИКА – Како раѓањето на ќерката на Хари го смени редот за тронот

Војвотката од Сасекс Меган Маркл во петокот роди девојче по име Лилибет „Лили“ Дијана Маунтбатен-Виндзор. Со раѓањето на новиот член на кралското семејство, редоследот за наследување на британскиот престол е променет, па сега некои членови на семејството стојат зад Лилибет. Иако двојката го напушти кралското семејство и своите должности, принцот …

Повеќе »

(ФОТО) СЕ ОГЛАСИЛА КРАЛИЦАТА: Еве што рекла после раѓањето на правнуката!

БРИТАНСКИТЕ медиуми пишуваат дека кралицата Елизабета е пресреќна откако нејзиниот внук принцот Хари и неговата сопруга Меган Маркл ја објавија веста за раѓањето на нивната ќерка. Лилибет „Лили“ Дајана Маунтбатн-Виндзор е 11-то правнуче на Елизабета, а таа е родена во петокот во болница во Санта Барбара, Калифорнија. По повод доаѓањето …

Повеќе »

Меган Маркл родила девојче, го објавиле и нејзиното име

МЕГАН Маркл пред два дена родила ќерка. Принцот Хари и војвотката од Сасекс за раѓањето на своето второ дете испратиле официјално соопштение. Девојчето го добило името Лилибет Лили Дијана Маунтбатен-Виндзор. „Со голема радост принцот Хари и Меган, војводата и војвотката од Сасекс, ја поздравуваат својата ќерка Лилибет ‘Лили’ Дијана Маунтбатен-Виндзор“, …

Повеќе »