Владимир Четкар ќе настапи во Скопје оваа сабота

Оваа Сабота, 18 Мај после подолго време Владимир Четкар ќе настапи во Скопје во Mosh Lounge & Music Bar.

Деновиве тој се враќа од САД каде имаше концерти во Њујорк и Детроит и ги заврши последните студиски снимања во Чикаго и Милвоки за потребите на неговиот нов студиски албум.


Во Скопје Четкар ќе се претстави со својата авторска музика и аранжмани а ќе биде придружуван од седум музичари на сцена.

©EKRAN.MK Вестите на интернет страницата на редакцијата ЕКРАН.мк може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од ЕКРАН или посебен договор, не е дозволено превземање, користење или реемитување на вестите, во спротивно ќе уследи фактурирање на име „плагијат“ во вредност од 20.000 денари.

Видете следно

Денес се сеќаваме на истакнатиот македонски историчар на уметност и публицист Димитар Ќорнаков

Проф. д-р. Димитар Ќорнаков е роден во 1927 година во Стојаково, Гевгелиско. Тој беше македонски …