Сцена

(ВИДЕО+ФОТО) 10. работи кои не сте ги знаеле за филмот „Титаник“

Со оглед дека е 20. годишнина од славниот филм „Титаник“ пронајдовме десет интересни и можеби помалку познати факти за тој хит… 1. „Титаник“ од 1997., кога прв пат бил во кината, до денес заработил 2,1 милијарди долари. Тоа го прави најпрофитабилен филм во историјата на Холивуд. 2. Студиото сакало главната …

Повеќе »

(ФОТО) Неверојатни факти за Џејсон Стетам!

Не се случува секој ден да се бавиме со позната личност која е толку версатилна и има интересно минато, а Џејсон Стетам е еден од нив. Го знаете по тоа дека „истребил“ многу луѓе во филмовите, но тој работел сешто пред да дојде на филм. За почеток ова се основите: Роден е …

Повеќе »

(ФОТО) Овие славни газеле луѓе и ништо не им фали: Каде е правдата и што е со законот?

Познатите отсекогаш прават скандали, но некои од нив можеле да чинат нечиј живот… Последна вест од светот на славните поврзана за сообраќајна несреќа е онаа за српскиот пејач Драган Којиќ Кеба кој во вторникот прегазил девојка на пешачки премин. За среќа девојката е вон животна опасност а пејачот бил однесен …

Повеќе »

Кеба во затвор: Возел без дозвола кога на пешачки ја удрил девојката!

Пејачот Драган Којиќ Кеба кој во вторникот со своето „Ауди“ на пешачки премин во Белград ја покосил 18. годишната Александра Ѓ. не смеел да вози бидејќи претходно поради други прекршоци му била одземена возачката дозвола. Но, пејачот продолжил да вози… Против Којиќ била поднесена кривична пријава за загрозување на јавниот …

Повеќе »

(ФОТО) Џек Николсон шокирал со изгледот: Има 160. килограми

Виден е на натпревар на својот омилен НБА тим. Лејкерсите ги следел во друштво на синот Реј и боксерот Флоид Мејвотер во првиот ред па не успеал да ги одбегне папараците… Џек Николсон со децении ја носел титулата на холивудски заводник но се чини дека на тоа му дошол крај. …

Повеќе »

(ВИДЕО) Спилберг со „The Post” повторно прикажува вистинска приказна

Објавен е првиот трејлер за филмот “The Post” на Стивен Спилберг, во кој главните улоги ги играат оскаровците Том Хенкс и Мерил Стрип. Во време кога новинарството се наоѓа под обвиненија за лажни вести, првата жена издавач во историјата на “Washington Post”, Кеј Грахам (Мерил Стрип) и уредникот Бен Бредли …

Повеќе »

(ВИДЕО+ФОТО) Нов трејлер за „50 нијанси ослободени“

Почнува еуфоријата околу следното продолжение на „50 нијанси“, откако беше промовиран официјалниот трејлер од цели 2 минути и 20 секунди. Во него се случуваат многу нови моменти – згодна архитектка го демне Кристијан, страста се враќа во црвената соба, но и се сели на неколку фантастични дестинации. Секако, тука е …

Повеќе »

(ФОТО) Драган Којиќ Кеба удрил тинејџерка на пешачки: Итно префрлена во болница!

Синоќа околу 20. часот, на улицата „Париска комуна“ во Белград, Србија, дошло до сообраќајна несреќа, кога Драган Којиќ Ќеба со својот автомобил марка „Ауди“ удрил тинејџерка А.Ѓ. (18) која во тој момент преминувала на пешачки. Според првите информации девојката се здобила со повреди на главата. Веднаш после инцидентот била префрлена …

Повеќе »

Случајот на Цетински прогласен за таен: Полицијата ги крие деталите од сообраќајката во која хрватскиот пејач прегази човек!

Пулското државно обвинителство, како и полицијата, не сакале да дадат никакви информации за сообраќајната несреќа во која познатиот музичар Тони Цетински го прегази 62. годишниот Ибрахим Кевлјанин. И’ понатаму останува тајна дали мажот во моментот на наидувањето на возилото веќе лежел на улицата или пак Цетински го соборил со својот …

Повеќе »