Tag Archives: едноставно

(ВИДЕО) Мајка поделила рецепт, во кој се колне, за брзо бришење прозорци со дамки од детски прстиња

КРИСТАЛНО чисто стакло може да се добие за само неколку минути благодарение на магичното чистење, тврди мајката Каролина Меколи од Перт. Таа на ТикТок покажала како ги отстранува тврдоглави дамки од прстите на децата од прозорците и ги чисти стаклените површини во нејзиниот дом без јаки хемикалии. „Во шише, измешајте …

Повеќе »

(ВИДЕО) ЌЕ ВИ ГО РАЗУБАВИ ДЕНОТ – Непобедливото дуо направило УРНЕБЕС! Еве како татковците се грижат за своите ќерки и им прават фризури

Уживањето на татковците и ќерките е секогаш забавно со различни авантури … Има ли нешто покомплицирано за татковците отколку на ќерките да им ги направат фризурите што ги сакаат? Секако, времето што го поминуваат заедно во правење фризура е незаменливо и никогаш не се заборава, бидејќи не недостасува ниту смеа …

Повеќе »

(ВИДЕО) Одличен рецепт за сите генерации: Феноменална идеја за појадок, ужина или вечера!

Фантастичен оброк со преубав вкус… Потребно е: исечен стар леб За прелив: 2 јајца 100-150 гр сирење 1 лажица павлака 100 мл млеко 50 гр рендан кашкавал За филот: 200 гр шунка ретко исечена 150 гр листови кашкавал Подготовка: во чинија издробете го белото сирење, додадете јајца, павлака, млеко и …

Повеќе »

(ВИДЕО) Погледнете ја МАСАТА која за неколку секунди станува ПОЛИЦА: Совршено повеќенаменско парче мебел за мал стан!

Во мали станови, корисно е да имате работи што се повеќенаменски. Со оваа маса што станува полица, производителите на мебел добро одговориле на предизвикот. Дизајнерот за ентериери од профилот на Инстаграм majstorskooko споделил со своите следбеници неверојатно корисно парче мебел, кое може да послужи одлично на мали простори. Малите станови …

Повеќе »

(ВИДЕО) Предлог за денешен ручек: Мусака со тиквички

Рецепт за мусака со тиквички кој с еподготвува брзо и едноставно Потребно е: 2 поголеми тиквички 350-400 гр мелено месо 1 главичка кромид 2 јајца 200 гр павлака 100 мл млеко 4 лажици рендано жолто сирење малку сува сланина (по избор) сол, црн пипер црвен мелен пипер 3 чешниња лук …

Повеќе »

(ВИДЕО) Панирани тиквички со сирење и кашкавал од рерна: Рецепт кој сите ќе ви го бараат!

Јадење што потполно ќе ве освои, и феноменален предлог за ручек без месо … Денешниот предлог од кујната на баба ќе ве собори од нозе. Подгответе тиквички на сосема нов начин. Колку се здрави, се знае одамна, а колку можат да бидат вкусни, ќе дознаете ако го пробате овој рецепт. …

Повеќе »

(Рецепт) Крофни од само ДВЕ СОСТОЈКИ кои го освојуваат светот: И’ дете би ги направило, а се неодолливи!

Состојките за оваа неодоливо посластица секогаш ги имате дома Рецептот за овие прекрасни крофни може да го направи и некој што никогаш во животот не се обидел да готви. Крофни од само две состојки, и солени и слатки, па затоа, оној што сака да избере крем и џем или крем …

Повеќе »

(ВИДЕО) СОВЕТИ – За да стаклото во туш кабината ви биде чисто во текот на цела година применете го овој едноставен трик од 30. секунди!

Могумина споделиле дека овој трик го користат со години и на тој начин си го олеснуваат чистењето. Стаклото во туш кабината лесно се валка и често остава траги од вода на неа, но еден едноставен трик од 30 секунди ќе помогне да се одржи чиста цела година, пишува „Daily Mail“. …

Повеќе »

(ВИДЕО+Рецепт) Покажала како да се направи спреј за облека после кој не е потребно пеглање!

Корисничката на социјалните мрежи Мила Шантел открила како да направите средство со кое можете да заборавите на пеглање облека. Таа направила спреј користејќи две чаши вода, лажица бел оцет и лажица регенератор за коса. Таа рекла дека го испробала спрејот врз светла и темна памучна облека и се покажало одлично …

Повеќе »