Tag Archives: едноставно

(Рецепт) ЧИСТЕЊЕ НА ТЕЛОТО СО ГРОЗЈЕ: Луѓето тврдат дека ОВА им го спасило животот, ги ослободило од тешки болести!

Ако страдате од главоболки, алергии, осип, често сте надуени, тоа е знак дека сте полни со токсини. Најдобар начин да се опоравите, што е можно поскоро, е да изберете рецепт за чистење на телото. Ако ви е тешко да гладувате за вашето тело да се опорави од токсините, изберете детоксикација …

Повеќе »

ПОЖОЛТЕНАТА ПЛАСТИКА ЌЕ ИЗГЛЕДА КАКО НОВА: Ќе ги избелите дури и старите приклучоци, прекинувачи, рамки на прозорците…

Пластичните работи како прекинувачи, приклучоци, далечински управувачи и слично често добиваат жолтеникава боја која не изгледа убаво и ги „боцка“ очите на многу домаќинки. Ако сте една од нив, имаме одлични вести за вас, со помош на едноставен трик можете да вратите прекрасна бела боја на овие предмети. Пред да …

Повеќе »

(Рецепт) Вистинско чудо од природата: Не постои подобар лек за намалување на притисокот и холестеролот од овој ЧАЈ!

Секој што страда од зголемено ниво на холестерол во крвта и крвен притисок, треба да го вклучи овој чај во својата исхрана. Се препорачува за сите кои страдаат од егзема, имаат чувствителна кожа или чувствуваат интензивно чешање. Чајот од овес се користи за ублажување на многу симптоми и е неправедно …

Повеќе »

(ВИДЕО) Зошто просто кога може компликувано? Чуден начин да се излезе од паркинг!

На интернет кружи видео од неверојатното паркирање, за кое е тешко да се помисли дека некој намерно би го направил. Видеото доаѓа од Нов Зеланд, а е снимено на паркинг во супермаркет. Наместо едноставно излегување од паркингот со возење наназад, лицето зад воланот на овој миниван одлучил да го сврти …

Повеќе »

Нумеролошка прогноза за септември: Сега се менува работата и губат пријатели – откријте што ви носи ВАШИОТ број!

Единиците ќе си го отежнат животот, за себе, со излишни анализи, тројката ќе ги следи ангел чувар, а седумките ќе се препуштат на емоциите… Дојде деветтиот месец во кој се сумира, децата одат на училиште, но поради петката што ја носи оваа година, овој месец е под влијание на бројот …

Повеќе »

(Рецепт) ДОМАШЕН НАПИТОК ЗА СЛАБЕЕЊЕ – ГОТОВ ЗА ПЕТ МИНУТИ: Го топи салото и го забрзува метаболизмот, А ТРИКОТ Е ВО ЕДНА СОСТОЈКА!

Овој домашен пијалок ќе се ослободи од вишокот килограми многу брзо и без напор. Лесно се подготвува, има пријатен вкус и брзо ќе стане дел од вашата утринска рутина. Се покажа дека оцетната киселина има позитивен ефект врз нивото на ензими кои ја зголемуваат способноста на телото да согорува маснотии, …

Повеќе »

(Рецепт) Непријатен здив, холестерол, губење на тежината: Еве како да направите лековита ВОДА со каранфилче, која решава многу проблеми

Каранфилчето е исклучително здрав зачин. Во текот на зимата, често се користи кога станува збор за подготовка на варено вино. Каранфилчето му дава на овој пијалок посебен, ароматичен и сладок вкус. Сепак, каранфилчето е зачин кој е многу здрав и не треба да се користи само за подобрување на аромата. …

Повеќе »

(Рецепт) СИТЕ ФЛЕКИ ОД ДУШЕКОТ ги отстранила за помалку од 100. денари – НЕВЕРОЈАТНО!

Дали на вашиот душек се појавија дамки и непријатен мирис? Се разбира, такви работи се случуваат, особено ако имате мали деца во куќата. Важно е душекот на кој спиеме да биде чист, бидејќи трошиме 7-8 часа на него секоја вечер. За време на спиењето, се потиме и ги вдишуваме сите …

Повеќе »

7. работи што треба да ги направите ако цел на работа седите!

Редовното одење може да помогне во ублажување на симптомите на анксиозност и депресија. Одењето ви нуди придобивки за физичкото здравје, а во исто време ја подобрува вашата емоционална благосостојба. Долготрајното седење може да предизвика различни негативни последици по здравјето, вклучувајќи рак, срцеви заболувања… Неодамнешната студија објавена во списанието Sport Sciences …

Повеќе »