Tag Archives: едноставно

(ВИДЕО) Брз колач со кокос и бисквити

Совршен спој на бисквити и кокос се вистинска рапсодија за вашето непце. Ќе се изненадите како од толку малку состојки можете да направите вакво совршенство. Потребно е: 200 мл млеко 50 г шеќер во прав 1 кесичка ванилин шеќер 150 г маргарин 150 г кокосово брашно 150 г мелени бисквити …

Повеќе »

(Рецепт) Никогаш полесно чистење на туш кабината: Овој трик ја брише и најголемата нечистотија

Откријте како можете лесно и брзо да ја исчистите туш кабината Многу модерни бањи имаат тушеви, но варовникот, влагата и мувлата се задржуваат и ни создаваат проблеми при чистење. Отстранувањето на тврдоглави дамки од елегантните туш кабини може да биде незгодно, затоа ви донесуваме неколку трикови кои сигурно ќе ви …

Повеќе »

(ФОТО) Паштета од печени пиперки и ореви

Пикантен намаз во кој ќе уживате. Состојки: – 800 гр големи црвени пиперки – 1 лута пиперка – 2 чешниња лук – сок од половина лимон – 50 гр ореви – прстофат мелен ким – 1/2 лажичка сол – 50 мл маслиново масло – 30 гр презла Подготовка:пиперките добро измијте …

Повеќе »

Пробајте нешто ново: Пиперки полнети со шампињони

Малку поинаку полнети пиперки Состојки: – 4 пиперки – 100 гр варен ориз – 300 гр динстани печурки – 150 мл павлака за готвење – 1 јајце – 2 компири – 1 домат – малку стопен путер – магдонос – сол, бибер Подготовка: пиперките исчистете ги и подгответе за полнење. …

Повеќе »

(Рецепт) Неверојатна моќ на домашното масло од магнезиум: Како од шега ги лекува овие 10. болести!

Стар народен метод на лекување За нормално функционирање на организмот, магнезиумот е многу неопходен. Неопходно е да се обезбеди доволна количина со цел да се избегнат многу болести, болки, но и пад на имунитетот. Магнезиумот е уште поважен од калциумот, калиумот и натриумот. Милиони луѓе страдаат од недостаток на овој …

Повеќе »

(ВИДЕО) Јелена Ѓоковиќ потсетила на старинскиот начин на виткање коса – едноставно а ефектно со само неколку крпчиња!

„Убава си“, „Леле, добар трик“, „Природна убавина“, „Ви благодарам што не потсетивте на ова“, „Убава, обична, нежна“, „Секогаш носете локни“, се неколку од коментарите на видеото на Јелена Јелена Ѓоковиќ се забавувала на свој начин, додека нејзиниот сопруг, најдобриот тенисер на светот, Новак Ѓоковиќ, го победил Рикардас Беранкис, 30-годишен Литванец. …

Повеќе »

(ФОТО) Немирната блузичка на Меган Маркл станала летен хит

Меган Маркл веќе некое време се крие од јавноста, бидејќи веќе не е официјално член на британското кралско семејство. Сепак, сè уште се зборува за нејзините модни комбинации со кои таа кршела строги норми. Меѓу нив е една „непослушна“ блуза која сега е вистински моден тренд. Со сопругот Хари и …

Повеќе »

(ВИДЕО) Девојка открила тајна за совршено испржено „јајце на око“: Видеото е прегледано 3. милиони пати!

Скоро секој знае да испржи „јајце на око“, но малкумина ќе го сторат тоа совршено. Тиктокерката „Минендапоп“ решила да помогне, споделувајќи ја тајната на подготовката што ја следи секој пат кога ќе подготви класичен англиски појадок. Таа прво го крши јајцето и го става на тава на која загрева малку …

Повеќе »

(ВИДЕО+ФОТО) Италијански полнети кроасани: Сочна сланинка и многу кашкавал!

Одлични за појадок, вечера или ужина… Состојки: тесто за пица или листесто тесто, тенко сечена сланина, 4 јајца, шоља рендан кашкавал, малку сечкан магдонос, сол, црн пипер, жолчка за мачкање. Подготовка: во сад искршете ги јајцата, додајте рендан кашкавал, магдонос, сол и црн пипер. Изматете со жица па испржете како …

Повеќе »