Tag Archives: едноставно

(РЕЦЕПТ) Ќе ја бришете прашината до ТРИ ПАТИ ПОМАЛКУ: Скратете го времето на чистење со домашен спреј против прашина

Овој домашен спреј е идеален за сите површини каде често се собира прашина. Иако во дрогериите има спрејови кои се наменети за прашина, треба да се има на ум дека природното е секогаш подобра опција и кога е здравјето и кога е буџетот во прашање. Домашниот спреј против прашина лесно …

Повеќе »

(РЕЦЕПТ) Ако се мачите со РЧЕЊЕТО, направете чај од овие билки

Лековитите билки можат да го решат и овој проблем. Ако имате проблеми со рчењето, обидете се да го решите природно со помош на три билки, чија комбинација е многу здрава и моќна. Ќе ви требаат: – камилица 20 грама – жалфија 20 грама – ајдучка трева 20 грама Подготовка: полијте …

Повеќе »

(Рецепт) НАРОДЕН ЛЕК – СТАР РУСКИ ЛЕК ЗА БУБРЕЗИ: Го ослободува телото од насобраните токсини, ги топи камењата, исфрлува песок…

Потребни ви се само 2. состојки за да го подготвите… Истражувањата покажале дека секој 20 -ти човек страда од камења во бубрезите. Кога поминуваат низ уринарниот тракт, тоа може да биде многу болен процес. Сепак, благодарение на само една намирница, можете да се ослободите од каменот за многу кратко време. …

Повеќе »

Рибиното масло делува како природен ботокс кој ги брише брчките од лицето

Сите наши грижи, искуства, сите среќни и тажни настани оставаат трага на нашето лице, како потсетник за патувањето на животот. Затоа брчките се навидум неизбежен придружник на зрелоста. Брчките предавнички не компромитираат и откриваат колку често се смееме, колку време поминавме во напорна работа и колку солзи пролеавме со текот …

Повеќе »

(ВИДЕО) 23. години не била на фризер, нејзината коса изгледа совршено, а еве како ја одржува

„Користам чешел за расчешлување и тоа го правам многу нежно за да не ја искинам. Понекогаш е малку напорно, но вреди да се вложи напор поради целата радост што ми ја дава долгата коса”, вели таа. „Имав прекрасна коса од раното детство, па престанаа да ми ја шишаат од петгодишна …

Повеќе »

ПОЖОЛТЕНАТА ПЛАСТИКА ЌЕ ИЗГЛЕДА КАКО НОВА: Ќе ги избелите дури и старите приклучоци, прекинувачи, рамки на прозорците…

Пластичните работи како прекинувачи, приклучоци, далечински управувачи и слично често добиваат жолтеникава боја која не изгледа убаво и ги „боцка“ очите на многу домаќинки. Ако сте една од нив, имаме одлични вести за вас, со помош на едноставен трик можете да вратите прекрасна бела боја на овие предмети. Пред да …

Повеќе »

(ВИДЕО) Зошто просто кога може компликувано? Чуден начин да се излезе од паркинг!

На интернет кружи видео од неверојатното паркирање, за кое е тешко да се помисли дека некој намерно би го направил. Видеото доаѓа од Нов Зеланд, а е снимено на паркинг во супермаркет. Наместо едноставно излегување од паркингот со возење наназад, лицето зад воланот на овој миниван одлучил да го сврти …

Повеќе »

(Рецепт) СИТЕ ФЛЕКИ ОД ДУШЕКОТ ги отстранила за помалку од 100. денари – НЕВЕРОЈАТНО!

Дали на вашиот душек се појавија дамки и непријатен мирис? Се разбира, такви работи се случуваат, особено ако имате мали деца во куќата. Важно е душекот на кој спиеме да биде чист, бидејќи трошиме 7-8 часа на него секоја вечер. За време на спиењето, се потиме и ги вдишуваме сите …

Повеќе »

(Рецепт) НАРОДЕН лек против КАШЛАЊЕ И БРОНХИТИС се прави ЛЕСНО а прави чуда!Делотворен рецепт за исфрлување шлајм!

Ова е многу ефикасен народен лек не само за кашлица, туку и успешно третира бронхитис, ларингитис и трахеите кај децата и возрасните. За да подготвите пијалок за кашлица, сторете го следново: Сварете чаша (250 мл) млеко. Изладете малку. Потоа додадете една лажица путер и една лажица мед. Промешајте и додадете …

Повеќе »