Tag Archives: едноставно

(ФОТО) Французинките се најдобро облечени жени на светот: Ви ги откриваме нивните „златни правила“

Французинките често ги прогласуваат за најдобро облечени жени во светот. Ова се правилата кои тие ги почитуваат: Почитувајте го правилото за носење модерни додатоци Ако сте избрале едноставни парчиња за облекување, слободно дајте си себе комоција при изборот на модните додатоци. Во орманот најдете место за блуза на линии Кога …

Повеќе »

(ВИДЕО) Погледнете како да ги направите најубавите локни со помош на вилушки

Има многу начини за виткање на косата, но девојките кои ја пробале оваа техника тврдат дека локните на овој начин изгледаат најубаво. Ако отсекогаш сте сонувале да имате совршени локни, тогаш ќе биде воодушевени од оваа техника. Таа подеднакво им одговара на жените со кратка и со долга коса, а …

Повеќе »

(ВИДЕО) Рецепт на денот: Лесен и едноставен ручек

Овој видео рецепт е прегледан повеќе од 41. милиони пати, а тоа значи дека влегува во врвот на најпопуларните рецепти на светот. Потребни ви се: компири, путер, јајца, брашно, масло, шунка, кашкавал, сол и црн пипер. Подготовка:компирот добро ќе го измиете и ќе го сварите со кора. Исчистете го и …

Повеќе »