Tag Archives: едноставно

(ВИДЕО+Рецепт) „ЛАЖНА“ УНГАРКА: Не бара печење а е превкусна – како вистинската!

Се прави брзо, и секому успева! „Унгарка“ е многу вкусен колач, но нејзината подготовка не е лесна поради тенките кори што се печат. Ако ви се допаѓа овој колач, тогаш ви предлагаме полесна верзија, која е исто толку вкусна како и вистинската. Состојки: 800 мл вода 5 лажици шеќер 250 …

Повеќе »

(ВИДЕО+Рецепт) Летно слатко кое го освои светот: Вистински летен десерт кој се подготвува за 10. минути!

Секој сака освежителни десерти, а особено во овие жешки денови, а ако самата подготовка не бара многу време и терени и пари, задоволството е уште поголемо. Овој десерт е исклучително популарен поради неговата лесна подготовка, а содржи и јогурт, што му дава посебен шарм и секогаш е добро решение кога …

Повеќе »

Звучи банално, но велат дека се СУПЕР ТРИКОВИ ЗА СЛАБЕЕЊЕ! Како да потрошите калории без вежбање и одење во теретана!

Согорувањето калории не е лесен процес. Иако ништо не може да го надмине тренингот, има многу работи кои можат да ви помогнат да согорувате калории без многу физички напор. Гума за џвакање Гума за џвакање промовира ситост. Исто така, го стимулира вашиот метаболизам. Дишете од дијафрагмата Дијафрагматското дишење или абдоминалното …

Повеќе »

Еве како да ги отстраните флеките без купување скапи производи

Најголем проблем се тврдоглавите дамки кои многу тешко се отстрануваат Наместо да купувате скапи производи за чистење, некои од нив можете да ги направите дома. Синтетички теписи Раствор од детергент Измешајте 1/4 лажичка детергент за садови со 230 мл млака вода. Раствор од оцет Измешајте 230 мл алкохолен оцет со …

Повеќе »

(ВИДЕО) ГЕНИЈАЛЕН СОВЕТ – ДРВЕНИ ЛАЖИЦИ СЕ ПОВАЛКАНИ ОТКОЛКУ ШТО МИСЛИТЕ! Жена измила сè од лажицата, на многумина им се згадило, но ТРИКОТ ЌЕ И ПОМОГНЕ НА СЕКОЈА ДОМАЌИНКА

Шантела Мила од Мелбурн во Австралија смислила одличен трик за чистење што го споделила на својот ТикТок канал откако била инспирирана од поранешен судија. Шантел на видеото открила начин како да се исчисти дрвена лажица. Таа ја потопила на десет минути во врела вода. Наскоро, на површината се појавиле нечистотии. …

Повеќе »

3 НАЈЕФИКАСНИ начини за брзо чистење на тоалетната школка

Чистењето на тоалетот не мора да биде комплицирано. Чистачите за тоалети што ги користиме обично се полни со хемикалии и силни мириси, затоа е потребно да се грижиме за испарувањето, како и кожата. За да повеќе немате главоболка од силните хемикалии, ви предлагаме три алтернативни, но подеднакво ефикасни начини на …

Повеќе »

(ВИДЕО) АВТОМОБИЛОТ ЦЕЛ ДЕН СТОЕЛ НА СОНЦЕ! ГО РАЗЛАДИЛ ЗА 10 СЕКУНДИ: Ја намалил температурата без климатизација!

Влегувањето во топол автомобил може да биде голем шок за телото Седењето во пеколно врел автомобил не само што е многу непријатно, туку може да биде и опасно по здравјето. Не е важно дали имате клима уред или не, овој трик ќе ви помогне да го изладите автомобилот што стоел …

Повеќе »

(ВИДЕО) ОД НЕУГЛЕДНА ТЕРАСА НАПРАВИЛА РАЈСКО КАТЧЕ: Неверојатна трансформација со минимални инвестиции!

Ќе ве воодушеви... Конечно пристигна вистинското летно време, па ако веќе не сте, време е да ја уредите вашата тераса. Многу луѓе поминуваат многу време во ова катче во најубавата сезона, па зошто да не го организирате така што уживањето би било максимално. Доколку ви недостасува идеја, погледнете како оваа …

Повеќе »

(ВИДЕО) ИЗГОРЕНИЦИ ОД СОНЦЕ: Се намачкала со нешто што сите го имаат во бањата и по половина час останала во шок!

Со сончевите денови и времето поминато на плажа, неизбежно е да се сретнеме со изгореници. Сега една мајка го откри својот изненадувачки потег да ги ублажи изгорениците од сонце за само половина час, користејќи нешто што можеби веќе го имате во плакарот во бањата. Синди Ален Стјуарт, од американската држава …

Повеќе »