Tag Archives: доналд трамп

(ФОТО) Се појавиле фотографии од Трамп без шминка, луѓето шокирани: „Изгледа како Дарт Вејдер“

Поранешниот американски претседател Доналд Трамп бил виден на голф турнирот LIV во едно од неговите ретки појавувања без шминка, а корисниците на социјалните мрежи биле шокирани од неговото лице. Трамп играше голф на турнир поддржан од Саудиска Арабија во Бедминстер, Њу Џерси. Покрај Трамп, на турнирот се појавиле и други …

Повеќе »

(ФОТО) МЕГАН МАРКЛ СИ ОДРЕДИЛА МЕСТО НА КЛУПАТА ЗА ОБВИНЕТИ: Принцот Вилијам загрижен за кревкото ментално здравје на Хари

Врската меѓу Меган Маркл и принцот Хари од самиот почеток ги подели фановите на британското кралско семејство. Некои веднаш ја прогласија за разгалена, препотентна и арогантна жена која го оттргна принцот од неговото семејство и наследство. Други ја гледаат како негов спасител од суровите медиуми и ограничувањата на улогата на …

Повеќе »

(ВИДЕО) Предвидувања на Доналд Трамп: „Меган и Хари ќе се разведат, ќе биде гадно – Никогаш не сум видел нешто слично!“

Во интервјуто со британскиот новинар Пирс Морган, Доналд Трамп се осврнал и на темата за Меган Маркл и принцот Хари. Познато е дека Трамп не е обожавател на британската војвотка, а во новото интервју изјавил дека верува дека кралицата треба да им ги одземе сите титули на внукот и снаата. …

Повеќе »

НОВА КНИГА – 6 ИНТРИГАНТНИ ДЕТАЛИ ЗА МЕЛАНИЈА ТРАМП, КОИ ЈАВНОСТА НЕ ГИ ЗНАЕ: Зошто Тајната служба ја нарекла „златокоса“?

„Таа сакаше постојано и често да ги чита сите ситници напишани за себе“, тврди поранешна соработничка Стефани Гришам работела во Белата куќа како директор за комуникации и шеф на кабинет за Меланија Трамп, што значи дека имала можност добро да се запознае со славната Словенка. Во својата книга, таа зборувала …

Повеќе »

(ВИДЕО) Оливер Стоун за убиството на Кенеди: „Трамп можеше да ја открие вистината но тогаш му се закани ЦИА!“’

Познатиот режисер, двократен добитник на Оскар, Оливер Стоун, со тезата дека американскиот претседател бил убиен во 1963 година во организиран обид за државен удар пред три децении, започнал полемика, што меѓу другото, го принуди американскиот Конгрес да донесе декрет за објавување на документи за атентатот најдоцна во 2017. година. Сепак, …

Повеќе »

(ФОТО) МЕЛАНИЈА ТРАМП ПРВ ПАТ ВО ЈАВНОСТ ПО НАПУШТАЊЕТО НА БЕЛАТА КУЌА: Шета по Њујорк и изгледа СОВРШЕНО!

Откако Доналд Трамп ги загуби претседателските избори и тој и Меланија ја напуштија Белата куќа, поранешната прва дама беше видена за прв пат во Њујорк, а се шпекулира дека летото ќе го помине во друштво на нејзиниот син Барон на Менхетен и во Бедминстер и Њу Џерси. Во еден од …

Повеќе »

(ВИДЕО) ТРАМП СЕ РАЗВЕДУВА!? Не го гледаат со Меланија а сега се појавила снимка со која Словенката потврдила дека е крај!

Набргу откако Доналд Трамп ја напушти канцеларијата на претседателот на Соединетите држави, медиумите беа најмногу заинтересирани за Меланија Трамп. Имено, поранешната прва дама за време на мандатот на нејзиниот сопруг отворено покажа дека не е најсреќна што е во брак со еден од најбогатите луѓе на светот. Еден месец по …

Повеќе »

НЕ ПРЕСТАНУВААТ СКАНДАЛИТЕ: Ќерката и бившата снаа на Доналд Трамп имале афери со тајни агенти

Последните неколку години во Белата куќа кружеа гласини дека ќерката на Трамп, Тифани и снаата Ванеса, имале интимни врски со своите чувари. Имено, новинарката Карол Лиониг напишала книга наречена „Zero Fail: The Rise and Fall of the Secret Service“, во која само се споменуваат имињата на Тифани и Ванеса. Меѓу …

Повеќе »

ДОБРИ ВЕСТ ОД САД: Развиен коктел од антитела кои штитат од Ковид 19

Резултатите од клиничкото испитување покажуваат дека коктел со моноклонски антитела, развиен од производителот на лекови „Регенерон“, обезбедува силна заштита од ковид-19 кога се дава на луѓе кои живеат со некој кој е заразен со коронавирус. Новите податоци од „Регенерон“ доаѓаат од клиничко испитување во кое учествувале повеќе од 1.500 луѓе …

Повеќе »