Tag Archives: доналд трамп

(ФОТО) Меланија Трамп со една фотографија ја открила вистината за разводот: Никој не го очекувал ова!

Се шпекулираше дека Словенката само чека погоден момент да го напушти, но сепак се чини дека сè е само шпекулација и неосновани озборувања. Имено, припадниците на седмата сила пишуваат дека првата дама има „пеколен план“, кој вклучува развод со Доналд Трамп, со кого е во брак шеснаесет години. Клопчето започна …

Повеќе »

(ВИДЕО+ФОТО) Причини поради кои Меланија конечно може да го „шутне“ Трамп

„Меланија, сега си слободна жена, можеш да го шутнеш, е вообичаена шега што деновиве се прави на Интернет со поранешната прва дама на САД и нејзиниот сопруг Доналд Трамп. За нивниот брак многу се пишуваше и се зборуваше во последните четири години. Самата Меланија беше ѕвезда на бројни мимови кои …

Повеќе »

(ВИДЕО) Само што дошла на Флорида, Меланија станала хит: „Словенката повеќе не е** жива сила“

МЕЛАНИЈА Трамп беше една од оние за кои вчера најмногу се зборуваше на Твитер. Поранешната прва дама и нејзиниот сопруг одлетаа од Вашингтон од Флорида, а веднаш по слетувањето таа, поради нејзиниот потег, стана хит на Твитер. Имено, Доналд Трамп застанал по излегувањето од авионот, им позирал на фотографите и …

Повеќе »

(ФОТО) Доналд Трамп се симнува од тронот а ќерката Тифани СЛАВИ!

Тифани Трамп, најмладата ќерка на Доналд Трамп, во вторникот ја објави среќната вест за свршувачката со Мајкл Боулс, во пресрет на заминувањето на нејзиниот татко од претседателската функција. Тифани ја објави добрата вест на својот Инстаграм профил, а под фотографијата со нејзиниот вереник го напиша следново: „Ми беше чест да …

Повеќе »

(ВИДЕО) Порака за збогување на Меланија Трамп: „Мислам на сите луѓе кои останаа во моето срце, на нивните неверојатни приказни за љубовта, патриотизмот и одлучноста“

Првата дама на САД Меланија Трамп објави проштална порака додека се подготвува да ја напушти Белата куќа. Меѓу другото, таа рекла дека „насилството никогаш не е решение“, а во шестминутната видео порака, првата дама им оддаде почит на семејствата на војниците и здравствените работници кои се соочуваат со пандемијата на …

Повеќе »

Си-Ен-Ен се „налутиле“ на првата дама: Меланија со еден удар забила прст во окото на противниците на Трамп!

Во последните денови од претседателствувањето на Доналд Трамп, како што пренесува Си-Ен-Ен, првата дама Меланија Трамп „не сторила ништо значајно“ за да и помогне на вселувањето на новата прва дама Џил Бајден. Извор за Си-Ен-Ен изјавил дека Трамп сè уште нема воспоставено контакт со Бајден, потег што ја крши традицијата …

Повеќе »

(ФОТО) ЧАК НОРИС НА ПРОТЕСТ ПРЕД КАПИТОЛ? Се огласил менаџерот на глумецот – еве што рекол по повод фотографијата која станала вирална!

Актерот Чак Норис не бил присутен на минатонеделниот протест во Вашингтон, што доведе до упад во Капитол Хил, изјави денеска неговиот менаџер. Фотографија од човек кој личи на Норис, со еден од демонстрантите, стана вирална на Интернет. „Ова не е Чак Норис“, изјавил менаџерот на Норис, Ерик Крицер. I have …

Повеќе »

И ПОКРАЈ СПРОТИВСТАВУВАЊЕТО: Конгресот го одобрил отповикувањето на Трамп од власта преку 25-тиот амандман – предлогот го прифатиле и републиканците

Оваа резолуција всушност претставува еден вид прекор кон Трамп затоа што многу пратеници се бесни по нападот врз Капитол Претставничкиот дом изгласал резолуција со која се повикува американскиот претседател во заминување Доналд Трамп да биде сменет од функцијата преку 25-тиот амандман. Сè се случува по бунтот во Капитол, што минатата …

Повеќе »

Твитер трајно го суспендирал профилот на Трамп

Социјалната мрежа Твитер објави дека трајно го суспендирала профилот на американскиот претседател Доналд Трамп поради ризик од понатамошно поттикнување на насилство. „По деталниот преглед на неодамнешните твитови од профилот @realDonaldTrump и содржината околу него, трајно го суспендиравме тој профил поради ризик од понатамошно поттикнување на насилство“, се вели во соопштението …

Повеќе »