Tag Archives: доналд трамп

(ФОТО) Нејзина одлука: Ова е единствената причина поради која Меланија, после сите афери, останува со Доналд Трамп!

Првата дама на Америка смета дека разводот од Трамп би направил преголем стрес на нејзиниот син Барон. На момчето минатата година му била доста стресна и не сакала да му донесува нови шокови. После сите љубовни афери на Доналд Трамп за кои се пишува последните недели, Меланија Трамп не размислува …

Повеќе »

(ФОТО) Ако сте помислиле дека Меланија никогаш нема да го напушти Трамп, сте се излажале – ТАА ВЕЌЕ ГО ОСТАВИЛА!

Она што само ретки го знаеле сега го дознала цела американска но и светска јавност. Актуелната прва дама на Америка, Меланија Трамп, еднаш веќе покажала дека, ако е потребно, без ниту малку размислување ќе го остави својот сопруг, а тоа го открила најновата книга за животот на американскиот претседател, на …

Повеќе »

Трамп конечно проговорил за аферата со порно ѕвездата!

Доналд Трамп прв пат проговорил за наводното плаќање на порно ѕвездата за молчење, пред изборите.Сторми Даниелс тврди дека добила 130.илјади долари. Доналд Трамп конечно се огласил за наводната афера со порно ѕвездата Сторми Даниелс и рекол, дека не знаел дека неговиот адвокат и платил 130.000 долари за молчење, во 2016. …

Повеќе »

(ВИДЕО+ФОТО) Доналд и Меланија Трамп ги воодушевиле децата: Еве како минала велигденската традиција во Белата куќа!

„Подгответе се. Спремни!“ им рекол американскиот претседател Доналд Трамп на децата собрани на тревникот пред Белата куќа, и дувнал во свирчето за да го означи почетокот на традиционалното тркалање на велигденските јајца… „Деца, подготвени ли сте?“ прашал претседателот пред тој и првата дама на САД, Меланија Трамп, да дувнат во …

Повеќе »

(ВИДЕО) Причини за загриженост: што се случува со Меланија?

Дали жената на Доналд Трамп е среќна? Меланија Трамп, можеби, сакаше да има тивок и смирен (колку што е можно) живот како сопруга на еден милионер. Нејзиниот син да расте безгрижно и да го имаат целиот мир во светот што може да го направи бракот и да ја обезбеди. Само …

Повеќе »

(ФОТО) Меланија и Доналд Трамп како вљубени тинејџери: Празниците ги зближиле!

Велигденскиот викенд претседателскиот пар го минал уживајќи на Флорида Иако гласините за аферите на претседателот на Америка, Доналд Трамп, не се смируваат, а медиумите почнуваат да прашуваат до кога Меланија ќе ги трпи неговите испади и непочитување, претседателскиот пар изгледа никогаш посреќно. Половина свет вчера во своите домови славеле Велигден …

Повеќе »

(ФОТО) Зимска идила – Поздрав од Белата куќа: Широка, скоро нестварна насмевка на лицето на Меланија Трамп

Првата дама на Америка во четвртокот, на својот Твитер профил објавила фотографија од со снег покриениот двор на Белата куќа, но вниманието на јавноста го привлекла со многу поретка појава забележана на истата фотографија – на неа стои покрај својот сопруг Доналд, при што лицата им се развлечени во широки, …

Повеќе »

(ВИДЕО) „Меланија, многу ми е жал што спиев со твојот сопруг!“

„Едвај чекав да излезам. Да правите нешто лошо е едно, но тоа лошо да го правите во нечија куќа, во нечиј кревет…“, рекла Карен МекДугал (47) која Трамп ја довел во својот стан во кој живеел со Меланија… Карен МекДугал (47), бивша зајачица на Плејбој, тврди дека била љубовница на …

Повеќе »

(ФОТО) Дали Доналд Трамп индиректно „ја признал врската“ со порно актерката барајќи оштета од 20. милиони долари за кршење на договорот?

Најновите случувања на релацијата Доналд Трамп – Сторми Даниел се вжештуваат. Дали најновиот потег на американскиот претседател – оштета поради „кршење“ на тајниот договор значи дека тој ја признава врската со неа… Адвокатската компанија која го застапува американскиот претседател Доналд Трамп и компанијата која и платила на порно актерката Сторми …

Повеќе »