Tag Archives: доналд трамп

(ВИДЕО) Алек Болдвин како Трамп и Џим Кери како Бајден

На отворањето на својата 46-та сезона, популарното американско хумористично шоу „Saturday Night Live“ влегла во политичките води со пародија на првата претседателска дебата меѓу претседателот Доналд Трамп и неговиот ривал Џо Бајден. Серијата на телевизијата Ен-Би-Си се вратила во студиото по пауза поради пандемија на коронавирус. Алек Болдвин се вратил …

Повеќе »

(ФОТО) Здравјето на американските претседатели е добро чувана тајна: Трамп не е прв случај!

Каква е точно здравствената слика на Доналд Трамп? Контрадикторни и нецелосни информации од официјални лица за неговата инфекција со коронавирус потврдуваат дека здравјето на американските претседатели е добро чувана тајна. Аналитичарите исто така велат дека Трамп мудро користел дигитални алатки за управување со известувањето за првата лична здравствена криза во …

Повеќе »

Нобелова награда за мир: Храната е вакцина против хаосот

Нобеловата награда за мир оваа година ја добива Светската програма за храна, една од организациите на Обединетите нации. Тоа е повеќе од јасна порака до сегашниот претседател во Вашингтон. На крајот немаше сензација: Доналд Трамп не стана добитник на Нобеловата награда за мир. Всушност, одлуката на комитетот може дополнително да …

Повеќе »

ДЕНЕС ЌЕ ГО ДОЗНАЕМЕ ДОБИТНИКОТ ЗА НОБЕЛОВА НАГРАДА ЗА МИР: СЗО и Трамп се фаворити за Нобел

КОЈ од 318 кандидати ќе ја добие Нобеловата награда за мир ќе биде објавено денес во Стокхолм. Нобеловиот комитет списокот на кандидати за една од шесте награди утврдени од Алфред Нобел во 1895 година го чува во строга тајност, изборот честопати е изненадување, но ниту една година, дури ни оваа, …

Повеќе »

Тајната на тројната терапија која „го оживеала“ Трамп!

Трамп е единствениот човек на планетата кој добил „тројна терапија“ за короната, а многумина сметаат дека затоа толку брзо се опоравил, и покрај тоа што спаѓа во ризичната група. Сепак, додека ремдесивирот и дексаметазонот и се познати на јавноста како лекови за корона, со нивните ефекти и несакани ефекти, третиот …

Повеќе »

(ФОТО) Иванка објавила фотографија на болниот Трамп:„Никогаш не престанува да работи за народот на Америка!“

Веста дека американскиот претседател Доналд Трамп е позитивен на вирусот корона, низ светот се прошири со брзина на светлината, а откако состојбата му се подобри, тој објави видео на Твитер во кое рече дека не се чувствувал добро кога дошол во болницата „Волтер Рид“, но дека тој сега се чувствува …

Повеќе »

(ВИДЕО) ТРАМП СЕ ЈАВИЛ СО ПОРАКА ОД БОЛНИЦА:„Не сакав да се кријам, наскоро ќе се вратам!“

Американскиот претседател Доналд Трамп се огласи на својот профил на Твитер. Тој најпрво се заблагодари на медицинскиот персонал за професионалноста и работата што ја завршиле. Тој рекол дека дошол во болницата „Волтер Рид“ затоа што „не се чувствувал најдобро“. „Сега се чувствувам многу подобро. Работиме напорно за да се вратиам …

Повеќе »

(ФОТО) Погледнете го болничкиот апартман на Доналд Трамп: Кристален лустер, маси, софи…ЛУКСУЗ!

Сега кога пристигна во болницата „Волтер Рид“ откако се здоби со треска, за американскиот претседател Доналд Трамп, кој е заразен со коронавирус, ќе се грижат 7.000 членови на медицинскиот персонал, вклучувајќи ги и најдобрите лекари во земјата. Трамп ќе престојува во Претседателскиот апартман, луксузен оддел во една од 88-те згради …

Повеќе »

Еве каков експериментален коктел на антитела примил Трамп?

ДОНАЛД ТРАМП во текот на денот примил доза на експериментален лек, речкол неговиот лекар, додавајќи дека Трамп е уморен, но расположен. Како што објави Си-Ен-Ен, станува збор за коктел од антитела „Регенерон“ што Трамп го добил како претпазливост. Лекот во моментов е во третата фаза на тестирање. Заедно со Регенерон, …

Повеќе »