Tag Archives: доналд трамп

ГЛОБАЛНА ОПАСНОСТ – Претседателот на реагирал: Извештаите на американските разузнавачки агенции во јануари предупредувале на пандемијата

Трамп и властите ја намалиле заканата и не ги презеле потребните мерки кои би го успориле ширењето на вирусот Американските разузнавачки агенции во јануари и февруари издавале морничави,тајни предупредувања за опасностите од глобална коронавирус, додека американскиот претседател Доналд Трамп и пратениците ја минимизирале заканата и не презеле неопходни активности за …

Повеќе »

Трамп го одобрил првиот ВИСТИНСКИ ЛЕК за КОРОНА: Дали таблетките за кои знаеме повеќе од 50. години ќе бидат СПАС од вирусот?

Останува „само“ прашањето дали хидроксихлорокин е ефикасен лек за Ковид – 19. Првите резултати од клиничките испитувања се оптимистички… Американскиот претседател Доналд Трамп изјави во четвртокот дека американската администрација за храна и лекови (ФДА) го одобрила хидроксихлорокинот како прв лек против вирусот КОВИД-19. Хидроксихлорокин не е нов лек – се …

Повеќе »

(ВИДЕО) АМЕРИКАНСКА ЗАБАВА: Го удираат Доналд Трамп во задникот!

Во непознат град во Америка жителите си приредиле неверојатна забава. Голема кукла со ликот и тело на Доналд Трамп поставиле на постолје кое потоа го возеле по градските улици. Намената била мештаните да го искажат своето мислење за својот претседател, Доналд Трамп. И, додека некои немо ја гледале поворката други …

Повеќе »

(ВИДЕО+ФОТО) Објавени тајните од спалната соба на Меланија и Доналд Трамп

Понекогаш топла, понекогаш камена – така ја опишуваат Меланија во новата книга која донесува пикантерии за многубројните контроверзии во нејзиниот живот.Првата дама Меланија Трамп, како и многу пред неа, се бореше со улогата на експонирана сопруга на американскиот претседател и приватната жена која стои зад неа. Дури и денес, по …

Повеќе »

(ВИДЕО) Доналд Трамп повторно направил гаф за кој говори светот: Ги споредивме „Ноќта на вештерките“ на Трамп во Белата куќа со оној на Обама – РАЗЛИКАТА Е СТРАШНА!

Претседателот на САД на момче облечено во „минимоинс“ му ставил бонбони на главата наместо во џебот… Споредбата меѓу американскиот претседател Доналд Трамп и поранешниот претседател Барак Обама не завршува години по инаугурацијата. Познатиот празник „Ноќта на вештерките“ беше одбележан и во Белата куќа, која била специјално украсена. Овој пат, сепак, …

Повеќе »

(ВИДЕО+ФОТО) ШОК ВО БЕЛАТА КУЌА – Трамп сакал родителите да ги запознае со убиецот на нивниот син!

Доналд Трамп се запозна со родителите на Хари Дан во Белата куќа и се обидел да ги натера да се сретнат лице в лице со Ен Сакулас, жената за која се тврди дека го удрила нивниот син со автомобил по што починал. Шокираните родители го одбиле. Американскиот претседател дури и …

Повеќе »

(ВИДЕО) МИСТЕРИЈА – СВЕТОТ ВО ШОК – АМЕРИКАНСКА ПОДМОРНИЦА ПОТВРДИЛА: 3.СНИМКИ на НЛО кои ги направиле американските пилоти се АВТЕНТИЧНИ – еве што снимиле!

Американската морнарица ја потврдила автентичноста на видеата направени од нејзините пилоти во врска со средби со непознати летачки објекти (НЛО). Овие снимки, кои се направени во 2004. и 2015. година, ги објави Њујорк Тајмс во 2017. година. For the first time, the U.S. Navy has acknowledged that the three UFO videos that …

Повеќе »

(ФОТО) ТЕОРИИ НА ЗАВЕРА – МЕЛАНИЈА СО СТАЈЛИНГОТ ПОВТОРНО ГО „ЗАПАЛИЛА“ ТВИТЕР: Многумина на палтото на Првата дама на одбележувањето на 11. септември виделе ВОЗНЕМИРУВАЧКИ ДЕТАЛ!

Твит од американскиот претседател Доналд Трамп на кој објавува фотографија во чест на 18-годишнината од терористичкиот напад на 11 септември, направил вистински хаос на Интернет, сето тоа заради палтото што го носела Првата дама Меланија. Поточно, „троловите“ велат дека дел од нејзиното палти, по должината на работ, одговара на сцената …

Повеќе »

(ВИДЕО) ЧАРЛИ ШИН ОТКРИЛ ГОЛЕМА ТАЈНА НА ДОНАЛД ТРАМП: „Ми пријде во ресторан и ми даде скапоцен подарок, а 6. месеци подоцна открив што ми дал…

Популарниот актер Чарли Шин во телевизиско шоу се сетил на една интересна средба со Доналд Трамп, сегашниот американски претседател. Пред неколку години, Трамп му пришол во ресторан. “Седнав со мојата поранешна сопруга Брук и семејството и го видов Доналд како гледа во мојот часовник. Тој дојде до мене и рече …

Повеќе »