Tag Archives: доналд трамп

(ВИДЕО) ЛАДНА ПРВА ДАМА: Меланија два пати го одбила обидот на Трамп да ја фати за рака!

Американскиот претседател Доналд Трамп и неговата сопруга Меланија се вратиле во Вашингтон, а додека се симнувале од претседателскиот авион, првата дама на САД двапати го одбила обидот на Трамп да ја фати за рака. Според американскиот портал Hil, Трамп се обидел два пати да ја фати за рака додека се …

Повеќе »

(ВИДЕО) ДОНАЛД ТРАМП ПРВ ПАТ ВО ЈАВНОСТ СО ЗАШТИТНА МАСКА: Посетил болница во Вашингтон, пред патот за новинарите имал ВАЖНА ПОРАКА!

Американскиот претседател Доналд Трамп во предградието на Вашингтон посетил воена болница и за прв пат во јавноста носел заштитна маска поради пандемијата на корона вирус. Кога излегол од Белата куќа, тој на новинарите им рекол: „Кога сте во болницата … мислам дека се очекува да носите маска“. Од почетокот на …

Повеќе »

(ФОТО) Се разведува од Трамп штом излезе од Белата куќа: Ако сега го напушти ТОЈ ЌЕ ЈА УНИШТИ!

Меланија Трамп, наводно, планира да се разведе од сопругот Доналд Трамп, истата секунда штом ќе ја напуштаат Белата куќа. Неименуван извор ги потврди гласините за брачните кавги помеѓу првата дама на Америка и претседателот Доналд Трамп и додал дека Меланија решила да го напушти сопругот. Во книгата за славната брачна …

Повеќе »

(ФОТО) Бесната пејачка го нападнала претседателот: „Ти си будала, потребни ни се промени!“

„Имам многу да кажам за ова, но првото нешто што сакам да го кажам е дека се плашам дека ќе предизвикам гнев, иако тие емоции се оправдани“. Вака пејачката ја започнала својата објава во која претседателот Трамп го нарекла „расистичка будала“. Во долгата изјава, Лејди Гага се осврнала на смртта …

Повеќе »

(ВИДЕО) ТРАМП ВО ПЕТОКОТ ПОРАДИ ПРОТЕСТИТЕ МОРАЛ ВО БУНКЕР: Демонстрантите ја опколиле Белата куќа, фрлале камења и ги поместувале барикадите

Агентите на тајната служба го придружувале американскиот претседател Доналд Трамп до бункерот, во петокот вечер, во време кога Белата куќа била опкружена со демонстранти кои фрлале камења и ги поместувале барикадите. АП наведува дека, според еден републиканец, членовите на тајната служба го однеле Трамп во подземниот бункер во еден момент …

Повеќе »

ВИЗИОНЕРИ – Што не чека после короната? Трета светска војна, атентат на Путин, болест на Трамп и смрт на англиската кралица!

Најпознатиот пророк на западниот свет, Мишел Нострадамус, ги најавил настаните за 2020 година: Дали не чека крајот, или – препород? Нема сомнение дека Мишел Нострадамус е најпознатиот пророк во западниот свет кој го предвиде почетокот и крајот на Првата светска војна, доаѓањето на власт на Хитлер и точниот датум и …

Повеќе »

(ВИДЕО) Бред Пит се маскирал во моментално најпопуларниот Американец и го исмевал Трамп!

БРЕД ПИТ емисијата Saturday Night Live се маскирал како доктор Ентони Фаучи, советник од Белата куќа за пандемија на коронавирус, откако самиот Фаучи изјавил дека би сакал токму Бред Пит да го игра. Д-р Фаучи стана еден од омилените во Америка откако започна пандемијата на коронавирус. Актерот анализирал и исмејувал …

Повеќе »

(ФОТО) ВО СЛУЧАЈ КОРОНА ВИРУСОТ ДА НАПРАВИ ХАОС – ОТКРИЕН ТАЈНИОТ ПЛАН НА ВОЈСКАТА НА САД: Трамп ја евакуира Белата куќа и оди во бункер – Еве за што точно станува збор!

Поради пандемијата на коронавирус, во САД се зголемува стравот дека болеста може да „осакати“ многу големи институции, како што е Конгресот или Врховниот суд, поради што е планирано на сила да стапи планот за евакуација на Белата куќа и преместување на водачите на оддалечени локации и карантини. Исто така, се …

Повеќе »

Кон Њујорк запловил воен брод – болница

Американскиот претседател Доналд Трамп денеска на пат кон Њујорк ќе испрати воен брод болница на за да нагласи дека федералните власти реагираат на епидемијата на вирусот корона. Воениот брод „Комфорт“, со капацитет од повеќе од илјада болнички кревети, бил подложен на редовен ремонт кога биле добиени наредби итно да се …

Повеќе »