Tag Archives: доналд трамп

(ВИДЕО) Трамп по прв пат дефинитивно го признал поразот

Доналд Трамп објавил дека сега своето вниманието го свртува кон непречениот и уреден трансфер на власта, откако Конгресот ја потврди изборната победа на демократот Џо Бајден. „Конгресот ги потврди резултатите. Новата администрација ќе биде инаугурирана на 20 јануари. Сега сум фокусиран на обезбедување непречено, уредно и беспрекорно предавање на власта. …

Повеќе »

НИКОЈ НЕ Е НАД ДРУГИТЕ – НА ТРАМП МУ ГО УКИНАЛЕ И ПРОФИЛОТ НА ФЕЈСБУК: На претседателот на САД му се заканува бришење на страната поради ова ВИДЕО!

На американскиот претседател Доналд Трамп му е суспендиран профилот на Фејсбук на најмалку две недели – а можеби и на неодредено време. Ова значи дека на претседателот му е забрането да објавува информации на Фејсбук и Инстаграм сè до пренесувањето на власта на Џо Бајден на 20. јануари. Социјалната мрежа …

Повеќе »

(ФОТО) ТРАМП БЛОКИРАН НА ТВИТЕР! Невидена цензура на претседателот на САД – му се заканува укинување на профилот!

Твитер го блокирал профилот на американскиот претседател Доналд Трамп на 12 часови. Во исто време, тие му се заканиле на Трамп дека неговиот профил, во случај „да продолжи да ги крши правилата на Твитер“, ќе биде избришан засекогаш. BREAKING – Twitter account of President Trump locked for 12 hours. — …

Повеќе »

(ФОТО) ПРЕДВИДУВАЊА – Никола има ЛОША ВИЗИЈА за наредните две години! Ја предвидел пандемијата, а сега открил кога го гледа нејзиниот крај!

Како што објаснил младиот видовит астролог, зборот „инфлуенца“ нон стоп му паѓал на ум во 2018 година. Видовитиот астролог од Лондон, Никола Аујула (35), пред две години зборувал за катастрофа со „грип“, но исто така предвидел и бројни турбулентни ситуации што ќе ни се случат во блиска иднина. Никола, кој …

Повеќе »

(ФОТО) Бил Гејтс вели дека овој лек, со кој бил лекуван Доналд Трамп, е шанса да ја убиеме короната!

Американскиот милијардер и филантроп Бил Гејтс повторно на Твитер изјави дека третманот со имунотерапија или моноклонални антитела е најдобрата шанса да ја победиме короната, односно третманот што што засега најмногу ветува. Третманот со моноклонално тело е малку познат третман кој го спасил од коронавирусот и американскиот претседател Доналд Трамп. Гејтс …

Повеќе »

(ВИДЕО) ОВА СИГУРНО ЌЕ ВЕ НАСМЕЕ: Ова видео е најлудата работа на интернет

На социјалните мрежи, вклучувајќи ја и Parler , на кој се преселиле приврзаниците на американскиот претседател во заминување Доналд Трамп, се вели дека Трамп треба да одбие да го напушти своето место во Белата куќа заради протести. Сепак, оние кои едвај чекаат да му го видат грбот, како одговор на …

Повеќе »

(ВИДЕО) ШТО СЕ СЛУЧУВА СО ЏУЛИЈАНИ? Америка „бруи“ за она што му се случило на адвокатот на Трамп среде конференција за медиумите!

Членовите на правниот тим на американскиот претседател Доналд Трамп, како и неговиот личен адвокат Руди Џулијани, одржале конференција на која повториле дека имало изборна измама на претседателските избори. Сепак, еден детаљ од конференцијата, што нема никаква врска со пребројувањето на гласовите,го привлече вниманието на корисниците на социјалната мрежа. Имено, конференцијата …

Повеќе »

(ВИДЕО+ФОТО) После 10. дена Трамп и се обратил на јавноста: Луѓето во шок поради промената во изгледот

ДОНАЛД ТРАМП синоќа од Белата куќа зборуваше за коронавирусот и стратегијата за вакцинација. Трамп не одговарал на прашањата на новинарите десетина дена и ова беше негово прво јавно обраќање по неговиот пораз од Џо Бајден. Сепак, повеќе од она што го зборуваше, привлекол неговиот изглед, поточно неговата фризура. Корисниците на …

Повеќе »

(ВИДЕО+ФОТО) ГЛАСИНИ – МЕЛАНИЈА ГИ ОДБРОЈУВА МИНУТИТЕ ДО РАЗВОДОТ! Бившата соработничка открива: „Не може да дочека, нивниот брак е листа трансакција!“

Меланија Трамп ги одбројува минутите до разводот од Доналд Трамп, сегашниот претседател на Соединетите држави, со цел конечно да се стави крај на нивниот 15-годишен „трансакциски брак“, пренесуваат британските таблоиди. Поранешната соработничка Омароса Маниго Њуман открила дека нивниот брак е во криза подолго време: „Меланија ја брои секоја минута до …

Повеќе »