(ФОТО) Крај на љубовта на Меланија и Доналд? „Повеќе не живеат заедно“

Во Њујорк започна судењето на Доналд Трамп, а се чини дека поранешниот американски претседател има проблеми и во бракот.
Трамп се соочува со 34 обвиненија за измама поврзани со тајни пари кои наводно ги платил за да ги прикрие вонбрачните афери и е обвинет дека и платил на порно ѕвездата Сторми Даниелс да молчи за нејзината врска со него пред неговата претседателска кандидатура во 2016 година. Нивната наводна афера се случила за време на претседателската кампања во 2016 година, додека неговата сопруга Меланија Трамп била бремена.

View this post on Instagram

A post shared by NBC News (@nbcnews)


Иако на почетокот извор близок до семејството изјави дека Меланија била со сопругот, се чини дека сопружниците живеат сосема одвоено. Извори за Mirror велат дека Доналд и Меланија живеат одвоено и се верува дека би можеле да се разведат, а за сето тоа придонесува и фактот што Меланија јавно не го поддржувала сопругот додека тој бил на судење.
„Нивните патишта едвај се вкрстуваат. Меланија не се разликува од која било друга жена. Обвинувањата на нејзиниот сопругот дека ја изневерил не само еднаш, туку двапати е крајно вознемирувачко“, изјавил изворот за странските медиуми.Трамп во понеделникот полета за Њујорк, додека неговата сопруга наводно не била во авионот со него. На местото на Меланија, на поранешниот претседател му се придружија низа соработници во кампањата, вклучително и неговиот син Ерик Трамп, долгогодишниот помошник за комуникации Џејсон Мулер, поранешниот помошник во Белата куќа Ден Скавин и Борис Епштајн, кој беше во тимот адвокати кои го започнаа лажниот правен обид за поништување на резултатите од 2020 година.

This image has an empty alt attribute; its file name is melanija-i-donald-so-sinot-baron-1024x683.jpg
Трамп и Меланија, наводно, дури и живеат одвоено, а извештаите сугерираат дека Меланија живее во Мар-а-Лаго, каде што е фокусирана на одгледување на нивниот 17-годишен син Барон.

Фото: Архива

©EKRAN.MK Вестите на интернет страницата на редакцијата ЕКРАН.мк може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од ЕКРАН или посебен договор, не е дозволено превземање, користење или реемитување на вестите, во спротивно ќе уследи фактурирање на име „плагијат“ во вредност од 20.000 денари.

Видете следно

Џез концерт на Гоце Стевковски Квинтет

На 6 декември 2023 година, со почеток од 19.00 часот, во ЈОУДК “Бранд Петрушев” во …