Tag Archives: меланија трамп

(ВИДЕО+ФОТО) Меланија Трамп првпат видена по скандалот: Велигденски ручек со поранешниот претседател

Поздравени со овации Поранешната прва дама на Америка, за прв пат беше забележана по апсењето на нејзиниот сопруг минатата недела, и бројните скандали со возрасни актерки. Меланија Трамп присуствувала на велигденскиот ручек со својот сопруг во неделата во неговиот клуб Мар-а-Лаго, пишува Њујорк пост. Меланија и Доналд беа „фатени“ на …

Повеќе »

(ФОТО) Крај на љубовта на Меланија и Доналд? „Повеќе не живеат заедно“

Во Њујорк започна судењето на Доналд Трамп, а се чини дека поранешниот американски претседател има проблеми и во бракот. Трамп се соочува со 34 обвиненија за измама поврзани со тајни пари кои наводно ги платил за да ги прикрие вонбрачните афери и е обвинет дека и платил на порно ѕвездата …

Повеќе »

Трамп признал се за кавгите со Меланија во Белата куќа: „И велев да ме остави“

Доналд Трамп официјално ја поднесе својата кандидатура за претседателските избори во САД во 2024 година и ја претстави својата нова кампања на имотот Мар-а-Лаго на Флорида, каде се појави во друштво на неговата сопруга Меланија. Во својот говор тој открил дека неговата сопруга поминала многу тешко во Белата куќа. „Тоа …

Повеќе »

(ФОТО) Ретко ја гледаме, а сега имала добра причина да се појави – повторно ќе го поддржи сопругот

Меланија Трамп имаше неколку јавни настапи откако нејзиниот сопруг Доналд Трамп ги загуби претседателските избори во 2021 година. Последен пат беше видена во август на погребот на поранешната сопруга на Доналд – Ивана Трамп. Од моментот кога нејзиниот сопруг ја напушти Белата куќа, Меланија Трамп (52) за малку ќе „испареше“ …

Повеќе »

(ФОТО) КАДЕ ИСЧЕЗНА МЕЛАНИЈА ТРАМП: До јавноста дошле шокантни факти за приватниот живот на поранешната прва дама

Единствено за што се грижи е нејзината приватност и нејзиниот син, велат луѓето кои ја познаваат Меланија ТрампКога ФБИ во август годинава упаднал во имотот на Доналд Трамп каде што живее со Меланија, сите мислеле дека поранешната прва дама ќе има што да каже. Но, таа и овој пат молчела.„Зошто …

Повеќе »

(ФОТО) КАКО ПАТРИЈАРХАЛНА ДЕВОЈКА ОД ЈУГОСЛАВИЈА ОСВОИ ГОРД МИЛИОНЕР: 11. работи што не сте ги знаеле за Меланија Трамп

Ако мислевте дека знаете сè за Меланија Трамп (52)  – се лажете. Ви пренесуваме 11. работи кои не сте ги слушнале за поранешната прва дама на АмерикаКога Доналд Трамп победи на претседателските избори, сите сакаа да знаат само едно – се’ за првата дама на Америка, Меланија Трамп. И’ по …

Повеќе »

(ВИДЕО) ЕКСКЛУЗИВНО ИНТЕРВЈУ – ПРВО ЈАВНО ПОЈАВУВАЊЕ НА МЕЛАНИЈА ТРАМП ПО НАПУШТАЊЕТО НА БЕЛАТА КУЌА: Поранешната прва дама никогаш не изгледала подобро!

Меланија Трамп не е во медиумите откако ја напушти Белата куќа, а потоа како „гром од ведро небо“ дошла најавата за емисијата на телевизијата Fox news, во која поранешната прва дама на Америка премиерно беше прикажана по речиси една и пол година откако ги напушти најпознатата и најистакнатата куќа во …

Повеќе »

НОВА КНИГА – 6 ИНТРИГАНТНИ ДЕТАЛИ ЗА МЕЛАНИЈА ТРАМП, КОИ ЈАВНОСТА НЕ ГИ ЗНАЕ: Зошто Тајната служба ја нарекла „златокоса“?

„Таа сакаше постојано и често да ги чита сите ситници напишани за себе“, тврди поранешна соработничка Стефани Гришам работела во Белата куќа како директор за комуникации и шеф на кабинет за Меланија Трамп, што значи дека имала можност добро да се запознае со славната Словенка. Во својата книга, таа зборувала …

Повеќе »

(ФОТО) МЕЛАНИЈА ТРАМП ПРВ ПАТ ВО ЈАВНОСТ ПО НАПУШТАЊЕТО НА БЕЛАТА КУЌА: Шета по Њујорк и изгледа СОВРШЕНО!

Откако Доналд Трамп ги загуби претседателските избори и тој и Меланија ја напуштија Белата куќа, поранешната прва дама беше видена за прв пат во Њујорк, а се шпекулира дека летото ќе го помине во друштво на нејзиниот син Барон на Менхетен и во Бедминстер и Њу Џерси. Во еден од …

Повеќе »