Tag Archives: обвинувања

Адвокатите на Бред Пит одговориле на обвинувањата дека актерот ја малтретирал Анџелина Џоли и нивните деца

Адвокатскиот тим на Бред Пит се огласил во врска со тврдењата дека актерот физички ја малтретирал поранешната сопруга Анџелина Џоли и нивните деца. Адвокатот што го застапува рекол дека „од првиот ден сноси одговорност за своите постапки, но нема намера да признае нешто што не направил“. „Тој беше цел на …

Повеќе »

(ФОТО) Крис Нот, „Фаца“, од серијата „Сексот и градот“ ослободен од обвинувањата за сексуално злоставување: Жртвите решиле да снимат серија за да му се одмаздат!

Крис Нот, кој се прослави со улогата на Фаца во култната серија „Сексот и градот“, пред една година се најде во центарот на скандал по обвинувањата за сексуално злоставување. Имено, три девојки го обвинија за сексуален напад, после што судот докажа дека Крис е невин. View this post on Instagram …

Повеќе »

Сега е сигурно: Анџелина Џоли е идентификувана како личноста која анонимно го нападнала ФБИ

Странските медиуми со месеци шпекулираат дека Анџелина Џоли е таа што анонимно ја покренала постапката против разузнавачката агенција ФБИ, а сето тоа поради случајот со расправија и насилство во приватен авион пред неколку години. Сега е утврдено дека под прекарот Џејн До, навистина била таа. Џоли била идентификувана како анонимно …

Повеќе »

(ВИДЕО) ШОКАНТЕН СКАНДАЛ – Пристигнува документарен филм за холивудски актер обвинет за силување и канибализам

Пред година и пол Арми Хамер се најде во центарот на скандал кога неколку жени го обвинија дека им испраќал вознемирувачки пораки со бројни сексуални упатувања на канибалистички чинови. Приказната за овој шокантен скандал кој ја потресе американската, но и светската јавност ќе се емитува на Discovery+ веќе на 2. …

Повеќе »

(ФОТО) ОТКРИЕН ПЛАНОТ НА СОПРУГАТА НА ШУМАХЕР: ПОСЛЕ ОБВИНУВАЊАТА ГО СОКРИВА МИХАЕЛ! Ќе потроши 30 милиони евра и ќе го ПРОМЕНИ ЖИВОТОТ на целото семејство

Семејството на легендарниот Михаел Шумахер последниве недели повторно е во центарот на вниманието, а неговата сопруга Корина има идеја како да „избега“ од очите на јавноста. Додека синот на легендарниот Михаел Шумахер последните денови мора да се грижи дали ќе има договор за следната сезона во Формула 1, светската јавност …

Повеќе »

(ФОТО) ПОЗНАТИОТ АКТЕР ОЧАЕН: Неговата едвај полнолетна ќерка заработува на САЈТ ЗА ВОЗРАСНИ! За се ја обвинил бившата жена!

Чарли Шин ја обвинил Денис Ричардс, неговата поранешна сопруга, за фактот дека нивната ќерка Сем „Семи“ Шин создала профил на OnlyFans. „Таа има 18 години и живее со нејзината мајка. Тоа немаше да се случи ако беше под мојот покрив”, изјавил Шин за Page Six. „Не го одобрувам тоа, но …

Повеќе »

(ВИДЕО) Амбер Херд сака да стави крај на својата агонија со Деп: „Луѓето сакаат да ме убијат и ми го кажуваат тоа“

Џони Деп (58) ја тужи Амбер Херд за клевета, тврдејќи дека тоа му го уништило угледот и кариерата затоа што во колумна од 2018. година објавена од Washington Post напишала дека била изложена на семејно насилство за време на бракот. Амбер Херд рекла дека само сака Џони Деп „да ја …

Повеќе »

СИТЕ ГО ОТПИШАА – ПОЧНАЛА ДА ПЕЛТЕЧИ НА ПРАШАЊЕТО ЗА С*КС СКАНДАЛОТ: Сара Џесика Паркер КОНЕЧНО проговорила за Зверка (Крис Нот) и обвинувањата за злоставување

Сара Џесика Паркер не разговара со својот долгогодишен актерски партнер од хитот „Сексот и градот“, Крис Нот откако се појавија обвиненијата кои го товарат за сексуално злоставување. „Не знам ни дали сум подготвена да зборувам за тоа. Но, мислам дека не реагирав на скандалот како продуцент“, рекла 57-годишната актерка и …

Повеќе »

Marca: Ѕвездите на ПСЖ се степале

Фудбалерите на Пари Сен Жермен во реваншот од осминафиналето на Лигата на шампионите против Реал Мадрид пристигнаа со предност од 1-0 од првиот натпревар. Со голот на Килијан Мбапе поведоа на реваншот на Сантигао Бернабеу, а потоа примија три гола од Карим Бензема и испаднаа од натпреварувањето. Очајот во соблекувалната …

Повеќе »