Tag Archives: претседател

(ВИДЕО) Еден маж во Франција му удрил шлаканица на претседателот Макрон

Францускиот претседател Емануел Макрон бил удрен со шлаканица во вторникот од човек на група граѓани што го пречекале Макрон на југот на Франција, покажува видеото од инцидентот. Обезбедувањето на Макрон реагирало брзо и го соборило човекот на земја, оддалечувајќи го Макрон. Макрон потоа истакнла дека ова е изолиран настан и …

Повеќе »

(ФОТО) МРАЧНИТЕ ТАЈНИ НА СИНОТ НА БАЈДЕН: Пиел од осумгодишна возраст, пушел и варел крек, „се давел“ во алкохол и се расфрлал со стотици илјади долари на татко

Хантер Бајден, синот на американскиот претседател Џо Бајден, напишал експлозивна автобиографија „Убави работи“ и детално ја опишал зависноста од дрога и алкохол. Книгата, која излегува на 6. април, веќе станала апсолутен хит. Хантер Бајден, 51-годишен адвокат, пишува за својата зависност од дрога и алкохол на 255 страници од книгата, по …

Повеќе »

(ВИДЕО) БАЈДЕН ПОВТОРНО СЕ ЛИЗНАЛ: Американскиот претседател е повторно во жижата на интересирањето на светската јавност!

Американскиот лидер Џо Бајден за малку повторно ќе настрадал на скалите на претседателскиот авион, но овој пат имал среќа. Додека се качувал на летот за Питсбург, врнел дожд, така што во еден момент се сопнал, но, сепак, успеал да остане на нозе. „Не се лизна, иако во едната рака држеше …

Повеќе »

(ВИДЕО+ФОТО) Бајден паднал: Американскиот претседател се тркалал по скалите – паднал неколку пати!

Американскиот претседател Џо Бајден во петокот паднал од скалите на претседателскиот авион „Ер форс еден“, непосредно пред полетувањето за Атланта, каде што требало да се сретне со водачите на азиската заедница по пукањето во салоните за масажа во вторникот. Бајден (78) брзо се опорави откако паднал на колена и продолжи …

Повеќе »

(ФОТО) Бразил е готов: Ваков корона пекол светот нема видено!

Вториот бран на коронавирус го преплави Бразил, туркајќи го здравствениот систем на работ на колапс, додека дневно се бележи рекорден број смртни случаи. Како што се шири новиот вид корона низ целата земја, многу Бразилци продолжуваат да ги бојкотираат епидемиолошките мерки како што се носење маски и држење дистанца, охрабрени …

Повеќе »

(ФОТО) СРАМНО – Поранешниот француски претседател Никола Саркози осуден за корупција

Поранешниот француски претседател Никола Саркози е осуден за мито и злоупотреба на службената положба. Тој ќе оди во затвор една година со две условни казни. 66-годишниот политичар, кој беше претседател од 2007. до 2012. година, беше осуден затоа што се обидел незаконски да дознае информации за правните постапки преземени против …

Повеќе »

(ФОТО) Пензионер по втор пат му враќа пари на Вучиќ: „Тоа не е помош, туку понижување!“

Откако државата (србија) им уплатила по пет илјади динари (околу 2.500 денари) финансиска помош на сметките на пензионерите, еден од нив решил тој износ по пошта да го врати на претседателот на Србија, Александар Вучиќ.„Не сакам милостина или понижување“, вели пензионерот Миле Делиќ, кој по втор пат ја враќа помошта …

Повеќе »

ОБЛОГ СИ Е ОБЛОГ: Голман после обложувањето го стрижел претседателот на клубот – НА НУЛА!

По триумфот (1:0) над холандски Феенорд, тој го исполнил ветувањето… Претседателот на австрискиот фудбалски клуб Волфсбергер, Дитмар Риглер ветил дека ќе се стриже до гола глава доколку неговиот клуб избори пласман во нокаут фазата од Европската лига. Затоа, по триумфот (1:0) над холандски Феенорд, го исполнил ветувањето. „Фризер“ бил голман …

Повеќе »

ПРОЦЕДУВА – БАЈДЕН ЌЕ ДАДЕ ЗАКЛЕТВА НА 20. ЈАНУАРИ: Еве што се треба да се случи до таа дата за да и официјално стане претседател на САД!

Демократскиот кандидат Џо Бајден е избран за претседател на Соединетите држави, но треба да минат неколку чекори пред инаугурацијата на 20 јануари. Си-Ен-Ен ја објасни постапката што мора да се помине до тој датум. До 23. ноември сите гласови мора да бидат пребројани во сите држави, а веќе е познато …

Повеќе »