Tag Archives: измама

(ВИДЕО+ФОТО) РЕАЛНО ШОУ КОЕ ЈА ЗГРОЗИЛО ПУБЛИКАТА: Гледал снимка од ИЗМАМА, не можел да им верува на сопствените очи! Срцето му се скршило!

Реалното шоу „Остров на искушението“ (Temptation Island) стана една од најкоментираните телевизиски емисии, предизвикувајќи зачуденост и неверување кај публиката.   View this post on Instagram   A post shared by Casey Starchak (@cstarchak) Островот на искушенијата собира неколку парови и луѓе кои се слободни. Секој пар се согласува да живее …

Повеќе »

(ВИДЕО+ФОТО) Скандал над скандалите : На трките имал велосипед со мотор!

Ленс Амстронг, засрамениот шампион во велосипедизам е во центарот на новиот скандал, кој барем за момент ги засени сите претходни. Францускиот новинар Антоан Вајер презентираше докази дека Американецот користел технолошки допинг за време на „Тур де Франс“, поточно инсталирал мал мотор на својот велосипед. По признавањето на допингот, Амстронг изгуби …

Повеќе »

(ВИДЕО+ФОТО) СУРОВА ВИСТИНА – Со дрон ја разоткрил измамата на сопругата: „Сакав да го убијам тој маж!“

Џон ги потврдил сомневањата кога забележал дека неговата сопруга, пред да влезе во автомобилот, се наведнала од прозорецот на возилото и романтично го поздравила непознатиот маж. Сомничавиот сопруг Џон Консиглио пред неколку години одлучил да употреби дрон за да се осигура дека сопругата го изневерува, само за да се соочи …

Повеќе »

(ВИДЕО) Внукот за Божик од баба му барал PS5 – добил подарок кој нема да го заборави

Внукот не знаел дали да се смее или да плаче кога го отворил божиќниот подарок што го добил од баба му. Имено, тој се надевал на конзола PS5, но неговата баба решила да го измами. Штом ја виде торбата, знаеше дека може да очекува шпатула. Наместо PlayStation 5, тој добил …

Повеќе »

На вдовицата на Шон Конери – поради тешка измама – и се заканува затвор!

Смртта на актерот Шон Конери не фрли сенка врз даночната измама на неговата сопруга Мишелин. Таа, пак, негира каква било вмешаност во „тешката“ измама од 21. милиони фунти во врска со продажбата на куќата во Марбеља, пишува британски „Сан“. Шпанските власти предупредиле дека имаат намера да ја известат Мишелин за …

Повеќе »

(ВИДЕО) Баба (94) херој на интернет „сочно“ му се осветила на мажот за измамата

Супер бабата Дорис (94) е вистинска sвезда на социјалните мрежи затоа што често ги воодушевува своите следбеници со видеа во кои зборува за разни авантури. Сепак, едно од нејзините видеа се издвојува од другите затоа што во него бабата отворено кажува како му се одмаздила на сопругот кој ја изневерил. …

Повеќе »

ЖИВОТ – МУ СЕ ЈАВИЛА ПРЕУБАВА НО И ФАТАЛНА УКРАИНКА: Размениле 800. пораки а потоа се случил НЕЗАМИСЛИВ УЖАС!

Олга и нејзината ќерка требало да слетаат на аеродромот во Единбург, а на Колин му опишала со што се и двете облечени за полесно да ги препознае. Кога Британецот Колин Ор (40) преку веб-страница за запознавање ја запознал украината Олга Марченко, тој помислил дека тоа е љубовта на неговиот живот. …

Повеќе »

Рибите измамуваат поради само една причина, но така што – БАШ БОЛИ!

*Хороскопските препораки и совети не треба да се сфаќаат особено сериозно, а за сите индикации и нуспојави обратете се на стручњак… Во астрологијата, се верува дека некои хороскопски знаци се поверни од другите, додека други измамуваат без да трепнат. Астролозите велат дека тајната е во знакот во кој Месечината и …

Повеќе »

(ФОТО) Порака на професорот станала вирална:„Се надевам дека нема да измамувате како мојата жена!“

Пораката што еден професор наводно им ја испратил на своите студенти, со цел да ги извести дека испитот ќе се одложи, станала вирална поради бизарните причини што ги навел “За жал, ќе треба да го одложам испитот и да го откажам предавањето во четврток. Ме застрелаа и завршив во собата …

Повеќе »