Tag Archives: измама

ПАРТНЕРОТ ФЛЕРТУВА СО ВАШИТЕ ПРИЈАТЕЛКИ: Еве како да откриете дали се работи за МИКРО-ИЗМАМА

Иако сте во врска неколку месеци, сепак вашиот партнер се допишува со поранешната девојка на социјалните мрежи? Ова може да укажува на проблем во вашата врска, но и дека всушност се работи за микро-прељуба. Психологот Ема Кени објаснила што е микро-изневерување и кои се видови постојат. 1. Вашиот партнер сè …

Повеќе »

(ВИДЕО) ИЗЛЕЗИ, ИЗЛЕЗИ, НЕМА НИШТО ДА ТИ НАПРАВАМ! Жена ги фатила МАЖОТ и љубовницата, па направила хаос на УЛИЦА!

Случајни минувачи на улиците на градот Сантијаго во Доминиканската Република, биле сведоци на вистинска драма, наводно љубовна, кога една постара жена се качила на хаубата на таксито и почнала да вика и да удира со тупаници по прозорецот од автомобилот, барајќи да излезе нејзината ривалка. „Излези, излези слободно. Ајде да …

Повеќе »

Реакцијата на организмот е неизбежна: Што се случува во телото кога ќе ПРОСТИТЕ измама или навреда?

Психолошкиот стрес предизвикува незадоволство и вознемиреност кај вас, но не и кај личноста која ве повредила.Некои луѓе го мешаат концептот на простување само со усмена форма. Прифаќањето на извинување не е решение. Кажувањето „сè е во ред“ често оди рака под рака со простувањето, но тоа се различни концепти.За да …

Повеќе »

(ВИДЕО) ОСВЕТА ПРЕД БОЖИК: “Ти благодарам што ме изневери пред да ти купам подарок!“

На социјалната мрежа TikTok се појави видео од девојка која признала дека момчето ја изневерува. Божик е време кога го делите времето со вашите сакани, а да се биде во врска во овој период од годината може да биде дополнителна награда со сета романса што може да ја донесе Божик, …

Повеќе »

(ВИДЕО) Дечкото и испратил слика од собата и случајно открил дека ја изневерува

Никој не сака да се буди ноќе поради чувството дека партнерот прави нешто зад неговиот грб. Една девојка, која го послушала својот инстинкт дека партнерот ја изневерува партнерот, го следела и се соочила со него. Таа го објавила своето искуство на својот TikTok профил, а видеото беше насловено: „Смешна приказна …

Повеќе »

ИСПОВЕД – КОГА ДОЗНАЛА ДЕКА ЈА ИЗМАМУВА ВЕДНАШ ТРГНАЛА ВО ОДМАЗДА: Го избркала од дома, па го направила ОВА, а сега има грижа на совест затоа што НЕ САКА ДА ГО ПОВРЕДИ!

Една анонимна жена му ја раскажала својата интересна приказна на советник за врски и брак во британски „Мирор“ и заинтригирала со признанието за одмазда. Актерката на оваа драма пред неколку месеци дознала дека нејзиниот сопруг ја изневерил и дека неговата афера трае веќе некое време. Жената признала дека на почетокот …

Повеќе »

Што значи ЕМОЦИОНАЛНО НЕВЕРСТВО: Пет однесувања за кои можеби не сме ни свесни!

Емотивното неверство понекогаш е толку скриено што не сме ни свесни дека го правиме тоа. Секој човек и секој пар има свои верувања, норми и правила за врските. Сепак, постојат некои работи кои важат за речиси секоја врска. Што се однесува до неверството, на пример, ако тајно спиете со некој …

Повеќе »

БИЛА УБЕДЕНА ДЕКА СОПРУГОТ ЈА ИЗНЕВЕРУВА, ПА ПОСТАВИЛА КАМЕРИ: Очекувала да види се, но не и ОВА!

Шестото сетило и говорело дека тука има нешто повеќе Марија била, како што верувала, цели 3. години во хармоничен брак. Се’ било совршено до пред 3. месеци кога забележала дека нејзиниот сопруг и најдобрата пријателка се однесуваат чудно. Со оглед на тоа дека се познаваат речиси цел живот, не било …

Повеќе »

СЛУЧАЈНО ОТКРИЕНО – ШОКАНТНА ИСПОВЕД НА ИЗМАМЕНА ЖЕНА: Дознала дека сопругот води ДВОЕН ЖИВОТ, рекол дека е на работа, а еве што всушност ПРАВЕЛ!

Анонимната 39-годишна Британка со сопругот (41) е 18. години, а за сите тие години добиле и два сина. Иако сопругот работел во Франција како семејство, тие секогаш добро функционирале, а меѓу нив не недостигала ниту романса. Сепак, тој често знаел да биде таинствен, но таа тоа го припишувалана карактерот. Мислела …

Повеќе »