(ВИДЕО+ФОТО) НЕВЕРОЈАТНА ПРИКАЗНА – Бебето го оставила во болница а 20. години подоцна открила дека нејзината ќерка е светски позната!

Биолошката мајка на Џесика скоро паднала во несвест кога дознала што се случило со нејзината ќерка, која станала вистинска ѕвезда но и која сакала да стапи во контакт со неа.

 


View this post on Instagram

 

A post shared by Jessica Long (@jessicatatianalong)


Одлучила на Џесика да и напише писмо и да договори состанок. Во декември 2013. година Џесика конечно ја запознала својата биолошка мајка.
Мајката не можела да ги задржи солзите кога после 20. години прв пат ја видела својата ќерка.
Иако Џесика не го разбирала рускиот јазик, и се заблагодарила на мајка си и на Фејсбук и напишала емотивна порака.


„Едноставно ја сакам“.
Мајката не се надевала на вакви зборови.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Jessica Long (@jessicatatianalong)

Во меѓувреме Џесика ја продолжила својата успешна кариера како пливачка а златните медали, но и успесите во животот и се множат.

Фото:Принтскрин/Instagram

©EKRAN.MK Вестите на интернет страницата на редакцијата ЕКРАН.мк може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од ЕКРАН или посебен договор, не е дозволено превземање, користење или реемитување на вестите, во спротивно ќе уследи фактурирање на име „плагијат“ во вредност од 20.000 денари.

Видете следно

„Падот на Масада“ вечерва во Драмски

Вечерва во Драмскиот Театар во Скопје, со почеток во 20:00 часот ќе биде изведена театарската …