Tag Archives: бебе

(ФОТО) Во 38 -та недела од бременоста, родила џиновско бебе со тежина од 6 и пол килограми

Малата топка среќа за семејството Патонаи се покажа малку поголема отколку што очекувале. Кери Патонаи на почетокот на овој месец го родила момчето Финли, тешко дури 6.400 грама. „Дојдов на преглед и додека се мерев, ми пукна водењакот. Имав термин за царски рез што се помести за еден ден”, рекла …

Повеќе »

(ВИДЕО) Бебе првите неочекувани чекори ги направило пред родителите, камерата се’ снимила!

НИКОЈ родител не сака да ги пропушти достигнувањата на своите деца, а понекогаш тие би дале се за да можат да ги доживеат тие моменти. Едно од првите големи достигнувања на детето се првите чекори. Тие обично вклучуваат многу убедување додека родителите се обидуваат да ги охрабрат своите малечки да …

Повеќе »

(ВИДЕО) На аеродром го дочекала дечкото да слета, па одеднаш го отвора багажникот: Тој само почнал да плаче!

Никогаш не очекуваше дека ќе му се случи вакво нешто… Потребно е само малку имагинација за убаво изненадување. И, се разбира, познавање на партнерот. Неименувана девојка од Тикток објави видео кое за кратко време го гледале повеќе од 32. милиони луѓе. @quinnwilliams5Best moment of my life!! #stillfallingforyou #infertilityjourney #momanddad #ourbabyboy♬ …

Повеќе »

(ВИДЕО) Деветмесечно бебе е толку големо што мора да носи пелени за возрасни

Тиктокерката Џејн го има синчето Сони, кој носи пелени за возрасни, бидејќи е преголем за обичните, пелени за бебиња. Имено, Сони тежи 13,6 килограми на само девет месеци, што е просечната тежина на дете на возраст од две до три години. „Ноќе, ова бебе премногу се навлажнува затоа што пие …

Повеќе »

(ФОТО) НАЈДЕНИ НАПУШТЕНИ ДЕВОЈЧЕ (2) И ТРИМЕСЕЧНО БЕБЕ: Шокантно откритие на полиција во шумата, пораката го открива нивното потекло

Граничната полиција на Соединетите држави спасила две деца откако биле пронајдени во шума на брегот на реката Рио Гранде. Во вторникот, полицијата објави фотографија на Твитер од двегодишно девојче со ранец и тримесечно момче во корпа со ќебе како седат во грмушките. Во соопштението за печат, граничната полиција откри дека …

Повеќе »

БАРА ОШТЕТА – ПРЕД 19 ГОДИНИ ЈА ЗАМЕНИЛА ВО ПОРОДИЛИШТЕ- Сега ја тужи болницата за 2,9 милиони евра!

Шпанска тинејџерка, која по речиси 20. години открила дека по грешка е заменета по раѓањето во породилиштето, одлучила да ја тужи здравствената институција за 2,9 милиони евра. Грешката е утврдена во 2017. година, откако таткото на деветнаесетгодишата девојка побарал ДНК тест за време на дискусијата за алиментација, кога било откриено …

Повеќе »

(ФОТО) Бебето родено на евакуацискиот лет од Авганистан добило име според американскиот авион

Бебето родено на американски воен лет за време на мисијата за евакуација од Авганистан беше именувано по тој авион. Девојчето е родено во американската воздухопловна база Рамштајн во Германија и го добило името Reach по позивниот знак на леталото, рекол командантот на американските сили за Европа, Тод Волтерс, на брифингот …

Повеќе »

(ФОТО) НИКОГАШ НЕ Е ДОЦНА: Бебето од насловната страна на албумот на „Нирвана“ 30. години подоцна го тужи бендот:„Искористен сум“

Бебето од насловната страница на познатиот албум на Нирвана „Nevermind“ од 1991 година сега е возрасен човек кој одлучил да го тужи бендот за сексуална експлоатација. Имено, човек по име Спенсер Елден тврди дека тој е голото бебе фотографирано во базен, па затоа одлучил да извлече пари од преостанатите живи …

Повеќе »

(ВИДЕО) ОВАА СНИМКА ОД АЕРОДРОМОТ ВО КАБУЛ ГО ОБИКОЛИ СВЕТОТ: Бебето кое го префрлуваат преку бодликавата жица е повторно со таткото!

Бебето од видеото, кое го снимил активистот за човекови права Омар Хајдари на меѓународниот аеродром во Кабул, и кое го обиколи светот, повторно е со својот татко, објавија американските маринци. Бебето, како што може да се види на видеото, е предадено на американскиот маринец преку висок ѕид и бодликава жица …

Повеќе »