Tag Archives: пливачка

(ВИДЕО+ФОТО) НЕВЕРОЈАТНА ПРИКАЗНА – Бебето го оставила во болница а 20. години подоцна открила дека нејзината ќерка е светски позната!

На Параолимписките игри во Лондон во 2012 година, целиот свет зборуваше за една девојка: 20-годишната Американка Џесика Лонг, која освои 5. златни и два сребрени медали. Таа е убедливо најуспешната пливачка на Параолимписките игри досега. Но, она низ што поминала како дете е вистински кошмар… Џесика не е родена во …

Повеќе »

(ВИДЕО) 10. години била во инвалидска количка, а сега „растурила“ во Танц со ѕвездите

Викториа Арлен десет години минала во инвалидска количка, а синоќа го воодушевила светот танцувајќи ча-ча-ча во „Танц со ѕвездите“ на ЕјБиСи телевизија.Арлен е бивша параолимпијка пливачка која болеста ја погодила кога имала 11. години и ја „приковала“ за инвалидска количка. Викториа после години борба, вежбање и истрајност неодамна застанала на …

Повеќе »