Tag Archives: контакт

(ВИДЕО+ФОТО) НЕВЕРОЈАТНА ПРИКАЗНА – Бебето го оставила во болница а 20. години подоцна открила дека нејзината ќерка е светски позната!

На Параолимписките игри во Лондон во 2012 година, целиот свет зборуваше за една девојка: 20-годишната Американка Џесика Лонг, која освои 5. златни и два сребрени медали. Таа е убедливо најуспешната пливачка на Параолимписките игри досега. Но, она низ што поминала како дете е вистински кошмар… Џесика не е родена во …

Повеќе »

ПАНДЕМИЈА – ОВА СЕ 6. КЛУЧНИ НАЧИНИ НА КОИ КОРОНАТА СЕ ПРЕНЕСУВА: СЗО објавиле нови информации!

Светската здравствена организација (СЗО) објавила информации за преносот на КОВИД-19 добиени од разни студии. Ако сте заразени, најверојатно тоа се случило преку директен контакт со заразено лице. Сепак, СЗО посочува и на истражување што ги разгледало другите начини на пренесување. Тие потсетуваат дека овој вирус може да се пренесе не …

Повеќе »

(ВИДЕО) КАМЕРА РЕГИСТРИРАЛА КАКО СЕ ПРЕНЕСУВА КОРОНА ВИРУСОТ: Директните контакти најопасни!

Досега се појавија многу видеа кои сликовито објаснуваат како се пренесува корона вирусот поради кој е прогласена пандемија… Научниците досега се согласиле дека кoрoнaвиpycот се пренесува преку кивaњe, кaшлaњe и преку зборување, а како тоа навистина изгледа во пракса откриваат Јапонците кои со помош на моќна камера снимиле како рecпиpaтоpнитe …

Повеќе »

(ФОТО) ОД РУСИЈА СО ЉУБОВ: Девојче во Шпанија фрлила шише со порака – добила одговор!

Пораката во шишето, фрлена од љубопитното четиригодишно девојче во Шпанија, после помалку од еден месец стасала во раце на еден пар среде Москва. Необичното патување завршило со голема среќа за девојчето… Четиригодишниата Британка, Тејлор Пауел фрлила порака во шише каде што ги ставила својата фотографија и телефонски број, се во …

Повеќе »