(ФОТО) Трансформација до непрепознатливост – ХОЛИВУДСКИТЕ SВЕЗДИ ПРЕД И ПО ПЛАСТИЧНИ ОПЕРАЦИИ: Нема да верувате дека тоа се истите луѓе!

Овие sвезди со пластична хирургија целосно го смениле личниот опис…
Во последно време ни се наметнува одреден идеал за убавина, а се чини дека од жените се очекува да ги следат сите трендови. Во денешно време, се поретко се среќава со жена која ја задржала својата природна убавина, особено меѓу светските ѕвезди.
Скоро и да нема холивудска sвезда која немала барем една естетска корекција, но овие дами отишле чекор подалеку и целосно го смениле личниот опис. Тие толку многу го смениле ликот што нема да верувате дека се исти луѓе:

Бела Хадид
На прво место, без сомнение, е Бела Хадид. Пластичните хирурзи тврдат дека таа имала над 10. интервенции на лицето.


 

View this post on Instagram

 


A post shared by Celebrity Plastic (@celebplastic)


©EKRAN.MK Вестите на интернет страницата на редакцијата ЕКРАН.мк може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од ЕКРАН или посебен договор, не е дозволено превземање, користење или реемитување на вестите, во спротивно ќе уследи фактурирање на име „плагијат“ во вредност од 20.000 денари.

Видете следно

„Падот на Масада“ вечерва во Драмски

Вечерва во Драмскиот Театар во Скопје, со почеток во 20:00 часот ќе биде изведена театарската …