Tag Archives: промени

(ФОТО) ВИДЛИВА ТРАНСФОРМАЦИЈА – Објавени се досега невидени фотографии од Џорџина Родригез од нејзините помлади денови

Објавени се досега невидени фотографии од Џорџина Родригез во раните дваесетти години, кои ја откриваат трансформацијата на нејзиното тело. Пред брзите автомобили, јахти, скап накит и големи куќи, Џорџина работела како продавачка во мадридската продавница на Гучи каде го запознала тогашниот ас на Реал Мадрид, Кристијано Роналдо. 28-годишната девојка уживала …

Повеќе »

ПОРАДИ ПРЕТХОДНИ МАЛВЕРЗАЦИИ – Драстични промени во системот за песна на Евровизија: Земјите кои не се натпреваруваат добиваат право на глас

Европската радиодифузна унија (ЕБУ) најави големи промени во системот на гласање за Евровизија 2023 година, а гледачите од земјите кои не учествуваат ќе можат да гласаат за прв пат во историјата на натпреварот. Организаторите на Изборот за песна на Евровизија го проширија гласањето на глобалната публика и ја намалија улогата …

Повеќе »

4 ЗНАЦИ НА КОИ ЖИВОТОТ ЌЕ ИМ СЕ ПРОМЕНИ ОД КОРЕН: За нив МЛАДАТА МЕСЕЧИНА носи голема среќа во животот и позитивни аспекти на сите полиња!

*Хороскопските препораки и совети не треба да се сфаќаат особено сериозно, а за сите индикации и нуспојави обратете се на стручњак… Сите ќе се чувствуваме многу пооптимистични од минатиот месец и ќе бидеме преплавени со емоции, особено овие 4 хороскопски знаци. Ако сте еден од оние кои го почувствувале силното …

Повеќе »

АСТРОЛОЗИТЕ НАЈАВААТ ДРАМАТИЧНИ ПРОМЕНИ ЗА 4. ЗНАЦИ ОД ХОРОСКОПОТ: Подгответе се за овој ден – доаѓа ПОСЛЕДНАТА ПОЛНА МЕСЕЧИНА ВО 2022.

*Хороскопските препораки и совети не треба да се сфаќаат особено сериозно, а за сите индикации и нуспојави обратете се на стручњак… Полната Месечина која ќе се совпадне со затемнувањето на 8. ноември носи драстични промени кај хороскопските знаци. Не делат само три дена од полната Месечина која ќе се совпадне …

Повеќе »

(ФОТО) ЗНАЧИТЕЛНА ТРАНСФОРМАЦИЈА – Британка покажала како изгледала по разводот, после 18 години се посветила на својот изглед

Лошата врска или брак навистина може да има негативни последици по здравјето, а со тоа и врз изгледот на човекот. Една Британка сега својата неверојатна трансформација на изгледот ја припишала на разводот по 18 години брак. Ема Шепард (42) од Блекпул пред една година се развела од својот сопруг со …

Повеќе »

Пет главни промени во исхраната што треба да ги направите кога влегувате во доцните 30-ти и 40-ти

Ако сакаат да се справат со симптомите на перименопауза, жените во доцните 30-ти и раните 40-ти треба да направат некои големи промени во нивната исхрана. Имено, менопаузата вклучува намалување на нивото на естроген во организмот и може да резултира со 150 различни симптоми, кои можат да траат од една до …

Повеќе »

3. знаци од Зодијакот најсилно ќе го почувствуваат ретроградниот Јупитер до 23.11. – Нивната животна судбина се трансформира!

*Хороскопските препораки и совети не треба да се сфаќаат особено сериозно, а за сите индикации и нуспојави обратете се на стручњак… Астролозите истакнуваат дека 3. знаци од Зодијакот ќе бидат најсилно погодени од ретроградниот Јупитер до 23 ноември! Подгответе се за трансформација! Иако зборот „ретрограден“ во астрологијата прави да се …

Повеќе »

Симптоми кои укажуваат на проблем со тироидната жлезда, а најчесто не ги регистрираме

Тироидната жлезда, пеперутка жлезда сместена на предниот дел на вратот, произведува хормони клучни за метаболизмот и мозочната активност, а нејзината неурамнотежена работа може да предизвика бројни здравствени проблеми. Постојат неколку симптоми кои може да укажуваат на тоа дека оваа жлезда произведува премногу или премалку хормони. Промени во сонот Несоницата може …

Повеќе »

(ФОТО) Во 90-тите поради филмот Showgirls ја нарекуваа секс симбол, а денес изгледа вака

АКТЕРКАТА Елизабет Беркли била фотографирана пред неколку дена пред трговски центар во Беверли Хилс. Таа носела долен дел од тренерка, црна маичка и црн елек, со кој искомбинирала розови патики. Косата и била брановидна. Елизабет ретко се појавува во јавноста, а веројатно најдобро се памети по нејзината улога во филмот …

Повеќе »