(ВИДЕО+ФОТО) НЕВЕРОЈАТНА ПРИКАЗНА – Бебето го оставила во болница а 20. години подоцна открила дека нејзината ќерка е светски позната!

На Параолимписките игри во Лондон во 2012 година, целиот свет зборуваше за една девојка: 20-годишната Американка Џесика Лонг, која освои 5. златни и два сребрени медали. Таа е убедливо најуспешната пливачка на Параолимписките игри досега.
Но, она низ што поминала како дете е вистински кошмар…


Џесика не е родена во САД туку во едно мало село во близина на Братска, среде Сибир.Родителите и го дале името Татијана но не сакале да и подарат дом. Девојчето било родено со ретко пореметување поради што и недостасувале делови од нозете.Докторите рекле дека е скоро невозможно било кога да прооди.


Родителите решиле девојчето да го дадат на посвојување.
Девојчето првите години од животот ги минала во сиропиталиште во Сибир каде што, поради недостиг на финансиски средства, често немале ниту пелени.
Тогаш се јавил американскиот брачен пар Бет и Стивен Лонг кој го пронашол малечкото девојче.Пропатувале половина свет за да ја усвојат. Во Русија им рекле дека девојчето нема живи роднини. Парот 13. месечното девојче го однеле во САД и и’ дале ново име – Џесика.
На 18. месеци и ги ампутирале долните делови од нозете и научила да оди со помош на протези.

 


View this post on Instagram

 

A post shared by Jessica Long (@jessicatatianalong)

19. години подоцна кога целиот свет зборувал за „сирената“, Џесика сакала да дознае што се случило со нејзините биолошки родители.
Знаела дека е рано усвоена, а подоцна сметала дека нејзините родители умреле.
Стапила во контакт со руските власти и медиумите и дознала дека нејзините биолошки родители се живи.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Jessica Long (@jessicatatianalong)

Џесика сакала веднаш да ги запознае. Имала среќен живот, го живеела својот сон, но сакала и да ги запознае луѓето кои и подариле живот.

©EKRAN.MK Вестите на интернет страницата на редакцијата ЕКРАН.мк може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од ЕКРАН или посебен договор, не е дозволено превземање, користење или реемитување на вестите, во спротивно ќе уследи фактурирање на име „плагијат“ во вредност од 20.000 денари.

Видете следно

НЕ Е ЗАДОВОЛНА – Ескорт дама смета дека мажите се се’ полоши во кревет: Ги набројала нивните грешки

Ескорт дамата Катја Кортез верува дека мажите се се полоши во кревет, вклучувајќи ги и …